Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Zirveye Selam, Yola Devam

29 Aralık 2021
3 dk Okuma
8 ay önce
Zirveye Selam, Yola Devam

Konyaspor, lider Trabzonspor’un puan kaybettiği haftada puan farkını 7’ye düşürmek, Beşiktaş ise Önder hoca ile yakaladığı başarılı sonuçlara bir yenisini daha eklemek istiyordu. Netice de her iki takımda ilk yarının son maçını kaybetmek istemiyordu. Bu düşüncelerle başlayan maçın ilk yarısı karşılıklı ataklar ve pozisyonlarla başladı. Özellikle Kaptan SEHİÇ’in ilk yarıdaki iki net kurtarışı İttifak Holding Konyaspor’u maçta tuttu. Çünkü iştahlı, coşkulu ve baskılı oynayan bir Beşiktaş gelmişti Konya’ya.

İki takımın da önemli eksiklikleri olması yerlerine oynayan futbolcuların verilen şansı nasıl kullanacakları merakla bekleniyordu. Michalak, zaman zaman etkili bindirmeler yaptı. Adil ise gösterişsiz oyunu ile görevini yapmaya çalışırken, tek eksiği çok fazla ikili mücadele kaybetmesi oldu. Rakipte ise hem hücum, hem savunma anlamında Rossier’in yokluğu net hissedildi.

İç sahada oynadığı son 15 Süper Lig maçını da kaybetmeyen temsilcimiz, son 3 maçtan da galibiyet ile ayrılmış olarak moralli çıktığı maçta, özellikle kendi evinde oynadığı baskılı, topa daha çok sahip olmak yerine, bu kez daha tedbirli ve önce bir puanı garantiye almış bir görüntü verdi. Israrla hata takip edildi ve bu son dakikada da olsa yakalandı.

Sıfırın altında 2 dereceye ve saat ilerledikçe artan soğuğa rağmen taraftar stadyumdaki yerini alarak takımına sahip çıktı, coşkulu desteğini 90 dakika sürdürdü. Beklentinin aksine hakem Mete Kalkavan, M’Poku’nun pozisyonu hariç, iyi bir yönetim sergiledi. Beşiktaş, ilk yarıda 2 kez direğe takıldı, 2.yarıda da Gezzal ile direkten döndü. Beraberliğin ağır bastığı maçta, daha etkili, istekli olan Beşiktaş oldu. Beşiktaş’ı adeta KAPTAN SEHİÇ durdurdu. Gole geçit vermeyerek takım direncinin artmasına neden olurken, alınan 3 puanda önemli pay sahibi oldu.

Son maçlarda adeta son dakikaların takımı olan Konyaspor’da soldan önce Michalak getirdi, Ersin tokatladı, açılan topu sağdan bindiren Skubiç hemen kesti, Ahmet Hassan yarım vole ile topu ağlara gönderdi. Mısır Prensi kendini affettirdi.

Liderle puan farkını 7’ye indiren Konyaspor, üçüncü Başakşehir’e de 6 puan fark yaptı. MaşaAllah diyelim.

Yorum Yazın