Sinan Yiğit Samancı
Sinan Yiğit Samancı

Yerel medyada dijital dönüşüm

25 Aralık 2017
3 dk Okuma
4 yıl önce
Yerel medyada dijital dönüşüm

Basın İlan Kurumu geçtiğimiz hafta içi MEVKA ile birlikte 3 gün süren bir eğitim programı düzenledi. Yerel medyada çalışan reklamcı arkadaşlarımıza yönelik düzenlenen eğitim programına 3 gün boyunca katılarak sertifikalarımızı aldı.
‘Yerel Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi’ adı altında düzenlenen eğitim programı bizler için çok verimli geçti. Yararlandığımız, öğrendiğimiz birçok konu oldu. Tabi eğitim programının önemli gündemlerinden birisi de yerel medyadaki dijital dönüşüm oldu.
Konya, Türkiye’nin en gelişmiş yerel basınına sahip ilk 5 il içerisinde yer alıyor. Haber dili, reklamcılık, sayfa düzeni, nitelikli eleman konularında Konya yerel basını iyi bir konumda yer alıyor. Teknolojik gelişmeleri takip açısından ise daha da iyi bir nokta…
Konya yerel basını, dijital dönüşüm konusunda da öncü olmak zorundadır. Bu nedenle imza atılan bu tür eğitim programlarını oldukça önemsiyorum.
Basın İlan Kurumu Proje Koordinatörü Cenk Koray Doğan, eğitim programında önemli değerlendirmelerde bulundu. Doğan’un şu cümlelerinin altı çizilmesi gerekiyor: “Basın İlan Kurumu taşın altına elini koyarak dijital dönüşüm sürecinde önemli bir görev üstleniyor. Hazırladığımız projelere uygun senaryoları hayata geçirmek istiyoruz. Bunlardan birincisi internet haber sitelerinin iyileştirilmesi projesidir.  Bu projeyle gazetelerimizin internet haber sitelerini belirli bir seviyenin üzerine çıkarmak istiyoruz. 2. projemiz ise internet haber sitelerinin dijital reklam piyasasıyla entegrasyonu. Buradaki hedefimiz ise kaliteli yayıncılık yapan internet haber sitelerimizi dijital reklam verenlerle buluşturmak.” 
Biz de Konya basını olarak üzerimize düşeni yapacağız ve dijital dönüşümde ilk sıralarda yer alacağız. 
Eğitim programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yorum Yazın