Ertuğrul Dilek

YENİLGİ KONYA’nın HAKKI DEĞİLDİ

12 Mart 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
YENİLGİ KONYA’nın HAKKI DEĞİLDİ

Galatasaray  çoğu kaleyi bulmayan  çok şut attı. Konyaspor  iyi bir duvar kurdu, 2. Bölgede rakibine rahat top oynatmadı.  Volkan ile Konyaspor’un maçın ilk yarısındaki yakaladığı pozisyon çok iyiydi ama, Sarı- Kırmızılı takımın kullandığı penaltıyı Serkan’ın çelmesi, bir topunda direkten dönmesi oyunun önemli anlarıydı. 

Şunuda belirtelim Hakem Hilil Umut Meler etki altında kaldı ve verdiği penaltı yerinde değildi.Hakem inanmadı ve vermedi. 

Bu maçın 0-0 bitmesi yüzde 5 bile değil gibi görenler vardı..  Konyaspor olarak buradan puan alacaksan, en az 1 gol atacaksın. 2 golü kaçıracaksın.Bunlar  Konyaspor için zor ama, imkansız olmadığı da gerçekti. Bunu ilk yarıda başardılar.

 Tabii ki futbolda her şey var.  Konyaspor’lu teknik direktör buradan puan almanın yolunu gol atmaktan geçeceğini  herhalde futbolcularına iyi anlatmış.
Galatasaray dakika  60’dan sonra büyük baskı kurdu. Haliyle tribün baskısı da var. Hakeminde bu baskı altında etki alması nedeniyle hatalı kararlar verdi. Maçın normal hakkı beraberlikti ama olmadı ve Sinan Gümüş’ün çok usta vuruşu ile Konyaspor yıkıldı ama, yeşil-beyazlılar aslında dirençleri ve iyi oyunları ile Galatasaray önünde yenilgiyi hak etmediler.
 

Yorum Yazın