Kerim Küçüksarı
Kerim Küçüksarı

Yangın Terörü

05 Ağustos 2021
3 dk Okuma
1 yıl önce
Yangın Terörü

Güzel ülkem tarihinde görülmemiş orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Manavgat’ta çıkan yangından sonra, eş zamanlı olarak ülkemizin birçok yerinden üst üste yangın haberleri geldi. Osmaniye, Adana, Mersin, Kütahya, Kayseri ve Uşak derken turizm cenneti olan Marmaris’te dahil olmak üzere yüzün üzerinde noktada yangın çıkardılar. Bazı yangınlar vatandaşın kameralarına yansıdı, birileri ormanı farklı noktalardan ateşe veriyordu.

Batılıların maşası terör örgütü PKK, 40 yıldır genç, yaşlı, kadın çocuk demeden masum insanları öldürdü. PKK’nın sırtını yasladığı batılı devletler ve küreselciler, Türkiye’nin tarihinden gelen bağları kullanarak Ortadoğu ülkeleri ile güçlü ilişkiler kurarak büyümesi endişesiyle yıllarca Türkiye’ye saldırdılar.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan hendek olaylarından sonra ve ordumuzun sınır ötesi harekâtıyla, operasyonel gücünü kaybeden ve toparlanamayan PKK, "Ateşin Çocukları" adını verdiği oluşumuyla şehirlerde orman yangınları çıkarmaya başladı.

Yangınları terör örgütünün üstlenmesine rağmen, ne içerdekilerden nede terörün destekçisi olan dış ülkelerden terör örgütüne yönelik kınama olmadığı gibi, besleme yerel ve batılı basın yayın organları ile birlikte sosyal medyayı da kullanarak, içerdeki ve dışarıdaki dostları hemen manipülasyona başladılar.

“Yanan ormanlara hoteller yapılacak”, “yanan sahalardan maden çıkaracaklar” gibi söylemlerle özellikle de gençleri etkilemeye, onları isyan ettirmeye çalışıyorlar.

Arıca Türkiye’yi küçük düşürmek isteyen bir cenah İngilizce hazırlanmış bir metinle “help to turkey” etiketini kullanarak güya yardım istedi. Çok masum gibi görünen bu kara propaganda, sahte hesaplar açılarak yayılmaya başladı. Büyük çoğunluğu sahte olan hesaplardan paylaşıldı ve gündem yapıldı. Daha sonra bu sosyal medya hesaplarının bir kısmı silindi, bir kısmının adı değiştirildi. Ortada terör örgütünün başlattığı kirli bir oyun döndü, dönüyor. Birtakım insanlar bilerek ya da bilmeyerek bu oyuna alet oluyor.

Yardım istenecekse devletler en üst mercilerde, mevkidaşı ile konuşarak ister. Önüne gelen çıkıp ben yardım istiyorum diyemez. ABD’nin Kaliforniya eyaleti iki haftadan fazladır devam eden tarihinin en büyük orman yangınıyla mücadele ediyor. Daha birçok ülkede de orman yangınları var. Hangi ülkenin halkından kendilerine yardım etmeleri için sosyal medyadan “bağırdıklarını” duydunuz?

Ülkemizi fesada bulamak istiyorlar

Yangınlarla birlikte bir taraftan yurtdışından yardım istiyorlar. Diğer taraftan içerde Kürt – Türk, Suriyeli – Türkiyeli çatışması için ortam hazırlamak istiyorlar. Konya’da, Afyon’da yaşananlar ortadayken, olayları etnik kökene indirgeyip paylaşıyor.

Mersin’deki orman yangınını Suriyeliler başlattı diyerek, Erdemlide olay çıkarmaya çalışıyor.

Hatay’da Alevi vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı alanda yangın çıkaran ve “bu bölgede maden çıkaracaklar ormanları onun için yakıyorlar” dedikodusunu yayıyor.

Ülkeyi yönetmeye aday olduğunu söyleyen koca koca insanların attığı twitler ne kadar bayağı bir siyaset güdüldüğünü gösteriyor.

Bütün bunlar felaketten iktidar devşirmekten ve ülkeyi çatışma ortamına sürüklemekten başka bir şey değildir.

Bu yangınların amacı nedir?

Türkiye’nin özellikle yurtdışında yapmış olduğu başarılı operasyonların önüne geçemeyenler, mertçe karşımıza çıkmadıkları için içerde bir kargaşa ortamı hazırlamak ve bizi birbirimize düşürmek istiyor,

Sosyal medya paylaşımlarıyla uluslararası arenada Türkiye’yi küçük düşürmek istiyorlar,

Becerebilseler etnik kökenli iç çatışma çıkarmak istiyorlar.

Lakin Milletimizin feraseti ile bu oyunlar tek tek boşa çıkıyor. İyilerle kötülerin mücadelesi Habil ve Kabil ile başladı, kıyamete kadar da devam edecektir. Bu millet “üst akıl” dedikleri, şeytani aklı iyi tanımaktadır.

Kötülerle mücadele edelim

Devletimiz tüm organlarıyla yangın sahasında. Kızılay başta olmak üzere vakıf ve derneklerimiz sahada canla başla çalışıyor. Milletimizin gönlü yangın yerindeki kardeşlerimizle atıyor. Tüm yaralar bihakkın sarılacak, milletimizin feraseti ile bu yangınların da üstesinden geleceğiz.

Bir tarafta yangın sahasında gerekeni yapacak, diğer tarafta manipülasyonlarla ve iç çatışma çıkarmak isteyenlerle de mücadele edeceğiz.

Yüz yıllardır oyuncular değişse de, aynı oyun sergilenmeye devam ediyor. PKK ile Ortadoğuyla, Ermenistan ile Türk Cumhuriyetleriyle ve Yunanistan ile Afrika’yla olan bağımızı engellemeye çalışsalar da yinede başarılı olamadılar, olamayacaklar. Hainler hainliğini yapmaya devam etse de, Anadolu büyümeye devam edecek. Türkiye’nin yükselişinin önüne geçemeyecekler. Dağlarımızda fidanlar yine büyüyecek.

Müslümanın ferasetli olması gerekir

Küreselciler uzun zamandır iklim değişikliğine bağlı kuraklık ve sıcaklıktan bahsediyor. Gen teknolojileri ile tasarlanabilir insan modelinden bahsediliyor. Dünyanın gözü önünde daha pek çok şey konuşuluyor. Time ve The Economist dergilerinin kapak fotoğrafları adeta yangınları önceden haber veriyor.

Küreselci batının işgalci ve katliamcı olduğunu bilmeyen yok ve kendi emelleri için yapmayacağı bir şey de yoktur. Küreselcilerin varlıklarını devam ettirebilmesi için, suni gündemler oluşturması, kendine düşman çıkarması normaldir. Düşmandan düşmanlık yapması beklenir.

Bu sebeple iktidar ve muhalefet yerel olarak düşünmekten vazgeçmelidir. Dünyadaki gidişatı okuyarak ülkemize ve geliştirilecek stratejilere dair öngörülerde bulunmalıdır. Bir meseleyi olay çıktıktan ve büyüdükten sonra ele almak yerine, olay çıkmadan önleyici ve düzenleyici faaliyetler gerçekleştirmelidir. Kısır çekişmelerle bir yere varılmaz.

Ülkesini seven tüm kesimlere düşen ise, birlik ve beraberliğimizi bozmalarına fırsat vermemektir.

Yorum Yazın