06 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Yakışmadı

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 3.turda FC VADUZ karşısında kapanan ve sert futbolu tercih eden rakibini geçemeyen Arabam.com Konyaspor’a bu sonuç yakışmadı.

Bir önceki Tur’da daha güçlü rakibine karşı sahayı dar eden temsilcimiz, İsviçre 2.Lig’inde galibiyeti olmayan, kendi ülkesinde ligi bile kurulamayan bir takım karşısında ilk kez Avrupa arenasına çıkan acemi takım görüntüsündeydi.

Başarıyı, hak edilen galibiyeti, muhteşem galibiyetleri takdir ettiğimiz gibi, yapılamayanları, daha doğrusu beklentinin yarısını bile karşılamayan sonuçları da eleştirmeliyiz. Dün akşam maalesef, kendisi ile aynı kulvarda olmayan bir takım karşısında çözüm üretemeyen, sonuca gidemeyen ve çok basit pozisyonlar veren bir takım gördük.

Bunda Litvanyalı hakemin kötü yönetimi de etkili oldu. Rakibin bu maçı 11 kişiyle tamamlamaması gerekirdi. Bu detay da kabul edilmekle birlikte, Konyaspor’un, rakibin sert oyunu ve kapalı savunma anlayışına çözüm üretememesi yadırgandı.

Kanatta Zymer’in eksikliği ve gereksiz kartla takımını yalnız bırakan Sokol Cikallechi’nin yokluğu da arandı. Defansta yetersizlik bir kez daha ortaya çıktı, yenilen golde ( Adil’in) rakibine rahat kafa vurdurması VADUZ’un direncini iyice artırdı.

Yine rakibe verilen basit pozisyonlarda ve şut imkânlarında Kaleci Sehiç, olası bir rezilliğe dur dedi. Kaptan adeta yenilgiyi önledi. 

Karşılaşma boyu iki topumuz direkten döndü, 3 kez topumuz çizgiden çıkarıldı, Çanakkale geçilmezi oynayan FC VADUZ, doğal olarak Konyaspor karşısında haddini aşmadı. Beraberliği istediler, neredeyse galibiyet ile bitireceklerdi.

Karşılaşmayı ciddiye alan bir Konyaspor bu takıma en az 3 atmalıydı. İki ayaklı olması ve Konya’da muhteşem taraftar baskısı ile gerçek oyun disiplini ve rotasyonsun kadro ile FC VADUZ’u sahadan sileriz.

Haftaya Perşembe günü Konya’da alacağımız farklı galibiyet ile ilk maçı unutturur, PLAY-OFF’a kalırız. Bundan şüphemiz yok ama ilk maçın rezil skoru tarih sayfalarında her zaman yer alacak. Lihtenştayn ülkesinin, İsviçre 2.ligi takımı karşısında bir puanı son dakikalarda kurtardığımız arşivlerin tozlu sayfalarında yer alacak.

 

Yorum Yazın