Serdar USMAN
Serdar USMAN

Unutmayalım! Zehri teneke kupada sunmazlar!

10 Kasım 2020
3 dk Okuma
1 yıl önce
Unutmayalım! Zehri teneke kupada sunmazlar!

Bu yazımı yüzeysel okuyup geçiştirmeyin. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de saflar belirginleşmeye başladı artık. Hakkı tercih edenlerle, Hakka savaş açanların ayrıştığı dünyada yönünüzü net belirlemeniz ve o yönde gidişatınızı düzene sokmanız lazım.

Geçtiğimiz hafta Amerika seçim sonuçları netleşti. Trump seçilemedi. Biden seçildi. Sizce değişen ne olacak? Amerika’nın politikalarında oynamalar olacak. Başka bir şey değil. Kim olursa olsun zaten bize düşmanlığa devam edecekti.

Hem dini kıstaslar açısından hem de dünyevi gelişmeler noktasından duruma bakmak zorundasınız. Bazılarının din ile dünyanın farklı değerlendirilmesine ilişkin fikirlerinin patlak verdiği dönemlerde yaşanan zorlukları birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Kendimizi doğru yerde konumlandırmakla mükellefiz. Tercihinizi yaptığınız duruma göre bir hesapla muhatap olacağınızı akıllarınızdan çıkarmayın. Hakkı sonlandırmak için her türlü oyunun içinde yer alan ve halkı hakka karşı kışkırtan garabet, beyni donuk, dinimizle savaş halinde olan ama bunu yokmuş gibi yansıtmaya çalışan içimizde ki nifak ehlinin varlığını bilmiyorsanız lütfen öğrenin ve o doğrultuda yönünüzü tayin edin.

Seçim sizin hakkınız. Doğru ya da yanlış arasındaki çizgide giderken yalpaladıkça içinden çıkılmaz hal alan dünya seyrimizde doğru yönü tayin etme zamanımız gelmiştir.

Türkiye’mizde yaşayan halkların büyük çoğunluğunun Allah korkusunu yüreğinde hisseden ve asla taviz vermeyenlerden meydana geldiğini biliyorsunuz.

Birde bu durumun tam tersine kendini müslüman olarak lanse eden ama bunu sadece dilinde sakız olarak dolandırarak yaşantısıyla gayrimüslimlere taş çıkartacaklara karşı uyanık ve dikkatli olmak zorundayız.

Arkalarında gayrimüslim cephenin banileri olan, haklıymışçasına bir görüntü ortaya koyarak ülke insanının zihinsel derinliklerine şek ve şüphe sokmaya yeltenen oluşumun oyunları karşısında kararlı duruşumuzu sergilemek zorundayız.

Hakkı hakim kılan, yanlışa karşı duran ve onlara her fırsatta darbe üstüne darbe indiren imani güçbirliğine adım atmadığımız sürece bizimle bugüne kadar nasıl oynadılarsa yine oynamaya devam edecekler.

İzmir depremi yüreklerde onulmaz yaralar açtı. Tıpkı daha önce yaşadığımız acı tecrübelerde olduğu gibi… Deprem felaketi sonrası enkaz yığınları arasından kurtarılan vatandaşlarımızın aldığı nefesle büyük mutluluk ve heyecan yaşayan toplumumuzun imanlı kesimlerinin bu minvalde haykırdıkları “Allahuekber” nidaları ile  rahatsızlığını dile getiren ve küfrünü ortaya saçmaktan imtina dahi etmeyen bir güruh peydah oldu.

Üzülerek ifade etmeliyim ki bu güruhun kahir ekseriyetinin siyasi fikriyat olarak CHP tezleri doğrultusunda yol alan fertlerden oluşmuş olması başından beri size anlatmaya çabaladığım durumun ortaya çıkan bir neticesi.

İddia ediyorum. Bugün dini kesime sıcak görünme uğruna dini söylemleri ağızlarına sakız edenlerin geçmişte bu ülkeye dinimizi lekelemek adına yaşattıkları karanlık dönemlerin geçtiğini akıllardan çıkarmamalıyız. Dün neyseler, inanın bundan sonra da aynısı olacaklar.

Hükümete kızdığınız yönler vardır. İlla ki olacak. Buna itirazım olamaz. Ama ipin ucunu bahsi geçen ana muhalefet partisi ve yanında yer alıp sallanacak olan bir kaç uyduruk menfaat için kırk takla atan sözde islami kisve altındaymışçasına halkın duygularını istismar eden particiklerin oyununa gelmemelisiniz.

Hele bu dönemde böyle bir hata geleceğin Türkiye’si açısından felaket olur. Geleceğinizi karartmak olur. Telafisi nerdeyse imkansız  bir hata olur.

Devlet Bahçeli bu muhalefet cephesine karşı dimdik AK Parti yanında durmasının temelinde herhangi bir menfaat beklentisi değil, oynanan oyunun farkında olmaları, iç ve dış düşmanlara karşı vatan müdafasını yiğitçe savunmalarından ileri geliyor.

Onca fitne ve desiseye rağmen duruşundan taviz vermeyen gerçek babayiğit saygıdeğer Devlet Bahçeli’yi ayakta alkışlıyorum. Sana helal olsun koca yürekli insan! Allah’ın huzurunda verilecek zorlu imtihanı kolayca geçen bir mümin olacaksın inşallah. Hepimiz dik duruşuna şehadet ediyoruz.

Tekrar hatırlatıyorum. Allahuekber nidalarından rahatsız olmak demek ben bu dinin buyruklarını tanımıyorum. Allah’a ve Resulüne (sav)’e savaş ilan ediyorum demekle eşdeğer bir tavırdır.

Bugün iktidara kızıp CHP ve yandaşlarını destekleyen kesime hitap ediyorum. Burada ajitasyon ya da kışkırtıcılık peşinde değilim. Derdim hakkı haykırmaktır. Dünyada, büyük çoğunlukla mazlumlara karşı acımasızca savaş ilan eden zalimlerin karşısında duracak Allah erlerinden olmak zorundayız. Bulduğu her fırsatta halka yansıttığının aksine, içki masalarında, devlet düşmanlarının kıçları dibinde gölgelenerek sığınacak liman arayan kahpeleşmiş oluşumların tuzakları bir gün başımıza gelen felaket olabilir.

Unutmayalım! Zehri teneke kupada sunmazlar.

Yorum Yazın