Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Tur’a sessiz çığlık

23 Temmuz 2022
3 dk Okuma
2 ay önce
Tur’a sessiz çığlık

Avrupa Konferans Ligi’nde ilk sınavımızı başarıyla verdik. Arabam.com Konyaspor, disiplinli ve bilinçli oyununu 2 güzel golle süsledi ve önemli bir avantaj elde etti. Seyircisiz sessiz gecede tur kapısını aralayan gol çığlıkları Buciti (Bytqi) ve Michalak’tan geldi.

Maç öncesi yazımda eski gücünden oldukça uzak olan BATE Borisov karşısında FAVORİ olduğumuzu ifade etmiştim. Stad dışında kurulan dev ekranla takıma sinerji veren Konyaspor sevdalıları, adeta 2.maçı heyecanla beklediklerini gösterdiler.

Maç boyu temkinli olan ve Belarus ekibine, yarı sahasında boş alan vermeyen, pas bağlantılarını kesip, etkili ve bilinçli hızlı ataklarla BATE kalesine giden Konyaspor, istediği planladığı arzulu oyununun karşılığını aldı.

Kadroyu geçen yılın başarılı kadro iskeleti üzerine kurarak macera aramayan İlhan Palut, Konferans ligini ciddiye aldığını gösterdi.

Gelecek hafta müthiş bir seyirci desteği ile UEFA Avrupa Konferans Ligi 2.Eleme turunu aynı ciddiyet ve oyunla geçip, adımızı 3.tura resmi olarak yazdırmak kaldı. Tebrikler  Konyaspor.

Yorum Yazın