Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Travmadan çıkabilmek

22 Ocak 2022
3 dk Okuma
8 ay önce
Travmadan çıkabilmek

Kısaca Fiziksel ve psikolojik bütünlüğümüzü tehdit eden her türlü olay travmadır.

Travma, hiç beklemediğimiz bir anda ve ne yaparsak yapalım asla hazırlıklı olamayacağımız bir şekilde, bütünlük ve süreklilik gibi, varlığımızı yasladığımız temel hayat referanslarımıza inen ani bir darbedir.

Konyasporlu futbolcuların maalesef iliklerine kadar yaşadığı bir olaydır.

Spor Toto Ahmet Çalık Ligi.

Evet bu isim verildi, bence iki türlü yansıması olacaktır.

Birincisi motivasyon unsuru olması, daha hırslı, arkadaşımız için oynayalım birlik ve beraberliği fiziksel bir tepkiye dönüşerek kamçılayıcı bir unsur olabilir. 

İkincisi, takım içinde çok sevilen ve yokluğu her an hissedilecek olan ve her maça çıkarken isminin anıldığı bir mücadelede duygusal travmadan sıyrılamamak endişesi.

Temennim ve dualarım birinci hipotezin gerçekleşmesi üzerine olacak.

Yoğun duygular içinde geçen 10 günün ardından zorlu İzmir deplasmanına gidecek olan Konyaspor’da teknik heyet ve futbolcular birbirlerine daha sıkı sarılarak bu zorlu süreci en az kayıpla atlatmaya çalışacaklardır. İnsanın olduğu yerde duygu yoğunluğu mutlaka olacak. Hele kayıp çok sevilen biriyse… Alışmak, kader inancıyla yaşama tutunmak ve hayatın devam ettiği bilinci de İnanç sistemimizin bir parçası olduğunu unutmamak gerekir. Bazen de etkilerini azaltmak için profesyonel yardım bile almak gerekebilir.

Konyaspor’un Altay maçı da bu Travma’dan çıkış çabasının ilk basamağı olacak. Ardından lige verilecek olan ara ve devam eden süreçte yaşanacaklar üzerine bir analiz şuan erken, ama yukarıdaki 2. Hipotezin gerçekleşme emareleri görülürse, ki bunu yönetim ve teknik heyet ilk fark edecek kişilerdir, hemen profesyonel bir yardım, müdahale gerekir.

Spor açısından olaya baktığımızda haftalardır kazanamayan, transfer yasağı olan, düşme hattında mücadele eden formsuz bir Altay, diğer tarafta her şeye rağmen formda olan ve ligi forse eden Konyaspor.

Kağıt üzerinde favoriyiz. Ama bu maçta kaybedilecek puan yada puanların geçerlilik, kabul edilebilir bir sonucu olacaktır. Başarılar Konyasporum.

Yorum Yazın