A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

TEDBİR GEREKLİ

29 Ekim 2019
3 dk Okuma
2 yıl önce
TEDBİR GEREKLİ

Konyaspor’u Fenerbahçe önünde seyrettim. Tam anlamıyla maçta yediği gollerden sonra  Konya tabiriyle unu elemiş, eleği asmış bir takım görünümündeydi.
Oyun yok,
Oyunu kuran yok.
Teknik direktör Aykut Selçuk ile bocalamaktadır. Hemen her hafta takımda birkaç  değişik isimle maça başlıyor. Ligin ilk yarısının yarısı geçmiş, oturmuş bir kadro yok.
Oyuncu değişiklikleri yersiz ve zamansızdır. 4 gol yemiş bir takımda oyuncu değişikliği ne işe yarıyor. Takım tel tel her alanda dökülüyor ama, bence Konyaspor Fenerbahçe maçında kalecisiz oynadı.
Tedbir alınmazsa gelecekte çok büyük sıkıntılar yaşanabilir. Takım içinde bir sorun varsa buda mutlaka yönetimce çözülmelidir. Konyaspor bu olmamalıdır.
Konyaspor’un oyunu dar alana sıkıştıran müdahaleli savunması daha ilk 15 dakikada Rodrigues-Moses ikilisinin çabukluğuna teslim oldu. Bu zaman diliminden 2 gol, bir de direğe çarpan 3 pozisyon çıkarttı Fenerbahçe. Serdar Aziz’in şanssızlığı ile gelen gole rağmen çabuk atak nasıl şekillenir sorusunun cevabı ders niteliğinde bir golle verildi.
Fanatik yazarlarının Fenerbahçe - Konyaspor maçı yorumları
Emre-Ozan-Rodrigues ile gelen organizasyondan harika bir gol vuruşu ile maçı garantiye erken aldılar. Muriç, son vuruşları iyi yapsa çok farklı bir skor çıkabilirdi fakat sadece Rodrigues’in al da at pasları boşa gitmiş oldu. 2. yarı Aykut Kocaman’ın hamleleri ile başladı ancak tempo ilk yarıya göre düşük kaldı.
Fanatik yazarlarının Fenerbahçe - Konyaspor maçı yorumları
Fenerbahçe, her dakika Konyaspor’un gardını yavaş yavaş düşürdü. Gustavo ve Muriç nakavt etti. Sonuçta Fenerbahçe ilk yarıda oynadığı istekli oyunla maçı çabuk oyuncuları üzerinden çözerek haklı bir galibiyet almayı başardı.

Yorum Yazın