Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Taşın altına eli koymalı

17 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Taşın altına eli koymalı

İslami oyunlar kapsamında Konya şehri çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Organizasyon sırasında çimlerde görülen hasara Arabam.com Konyaspor göğüs gerdi. Vaduz maçında yenilen ikinci golde Uğur Yazgılı'nın yaptığı hatada zeminin de etkisi var. Fakat Konyaspor'un gücü ile Vaduz'un gücü eşleşemeyeceği için dile getirmedik. Başakşehir maçı ertelenme istendi konuk ekip kabul etmediği için Eskişehir'de oynandı, yeşil beyazlılar ev sahibi miydi, deplasman ekibi miydi belli olmadı 2 puan daha gitti bunu da kabul edelim. Ancak artık bu organizasyondan dolayı Konyaspor zarar görmemeli.

Madem uluslararası bir organizasyon bu oyunların sıkıntıları paylaşılmalı. Rıdvan Dilmen Konyaspor'un iç saha maçlarının deplasman, deplasman maçlarının ikici yarı iç saha olarak değiştirilmeli öneri son derece uygun. Arabam.com Konyaspor Fenerbahçe ile oynayacakları iç saha maçının Kadıköy'de oynanması için TFF'ye müracaat etti. TFF, konu ile ilgili Fenerbahçe'nin fikrini alacaktır. Kararın kabul edilmemesi için bir neden yok. Umarım 29 Ağustos'taki Fenerbahçe karşılaşması İstanbul'da oynanır.

Maça gelirsek Konyaspor ilk yarı çok sönüktü. Başakşehir'in presi sonrası yeşil beyazlılar merkezden Adil ve Soner ile topla çıkamadı. Konyaspor'un tüm atakları orta alandan kanatlara uzun pas olarak ezbere şekilde gerçekleşti. Direkt top taşıma, şut vb organizasyonlar olmayınca Emre Hoca, İlhan Palut'un etkili olmasına izin vermedi. İkinci yarıda Bytyqi ile yeşil beyazlılar iki kere gole çok yaklaştı. Rahmanovic'in son dakikalardaki net pozisyonu biraz şansızlıkla dışarı gitti. Başakşehir'in daha iyi oynadığı ama beraberliğin hak edildiği maçtı.

Konyaspor'un Avrupa'daki mental yorgunluğunu geride bırakmalı. İstanbulspor ve TFF kabul ederse Fenerbahçe maçları İstanbul'da oynanırsa futbolcular daha iyi konsantre olup dönüş sinyalleri verebilir. Yeni oyunculardan verim şu ana kadar alınamadı. Takım Endri'nin eksikliğinde yalnızca kanatlara uzun top atılarak atağa çıkması önemli bir eksik. Soner- Amir ikilisinin merkezden daha fazla atağa çıkması gerekiyor. Diğer türlü sadece Michalak ve Bytyqi'ye atılan paslar rakip için çalışılmış ataklar olacaktır. Son bir not Muhammet bu takımın üçüncü forvetidir.

Yorum Yazın