A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

SUÇLU KİM?

18 Mart 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
SUÇLU KİM?

Cumartesi günü  Konyaspor kendi evinde Ç. Rizespor’a yenilmesi ve oyun olarak ta  Ç. Rizespor’un oyunu karşısında acze düşmesini hayretle izledim.
Bir defa Konyaspor taktik olarak ne oynadığı belli olmayan bir oyun sergiledi. Maç boyunca bocaladı. Bunun nedeni bence takımdaki sakat oyuncuların olması ve eksik sahaya çıkması diye düşündüm. Ne var ki 2. Yarıda Jahoviç ve uzun aradan sonra takımda yer alan Hurtado’da bir şey yapamadı.
Ya defansa ne demeli?
Evlere şenlik bir anlayış içinde oyun oynuyor. Bunu Beşiktaş maçında gördük. Ç. Rizespor maçında da aynı terane.
İlk golü atan Ç. Rizespor’lu oyuncu Filipoviç’in 10 metre gerisinde gelip topu alıyor ve gol atıyor. Konyaspor’un defansında yardımlaşma yok. Defans derinliği yok. Forvet bun9dan farklı değil. Kendi evinde oynuyorsun, forvet azınlıkta kalıyor. Bu nasıl oyun anlayışı ? Bu oyunla nasıl galip geleceksin ?
Aykut  Hoca bunları görebilecek tecrübede bir teknik adam ama, tedbir alamaması ise düşündürücü.
Yine Konyaspor’un  kadro sıkıntısıda var görünüyor.  Aykut hoca  devre arası  transfer döneminde bunların tedbirlerini almalıydı. Eğer burada sıkıntı yönetimde ise, yönetimde en az Aykut hoca kadar hatalıdır. Kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın .7 maç üst üste kazanamayan bur takımın hedefi de yok demektir.
Kısaca belirtirsek,  ne hücumu, ne savunmayı becerebildik.

Yorum Yazın