Serdar USMAN
Serdar USMAN

Sözde maneviyatçı ve halkçı görünenleri tanıyın!

09 Ekim 2020
3 dk Okuma
1 yıl önce
Sözde maneviyatçı ve halkçı görünenleri tanıyın!

Hemen her gün ibretle takip ediyorum. İçimizden göründükleri halde; tüm derdi bu ülkeyle uğraşmak, geriletmek olanların varlığına şahit oldukça üzülüyor, kahroluyorum.

Bazıları açık açık terör örgütüyle bağlarını ortaya koydukları halde içimizde ulusalcı ve hatta milliyetçi geçinen bir kesimin ısrarla bu terör hamilerini koruyup kolladıklarına şahit oluyorum. Net tavır alıp haddini bildirecekleri yerde demokrasi havarisi kesilerek ağızlarından çıkan her lafa onay verdiklerini hatta alkışladıklarını görüyorum.

İhanetin tek rengi vardır. İhanet söz konusuysa ipler kopmuştur. Bunu tolore edemezsiniz. Parmağı olanların hepsine haddini bildirmedikçe içinizde bir hainler kitlesinin oluşumuna göz yumduğunuz ortaya çıkar ki bu da zamanla başınızı ağrıtacak önlenemez bir bela haline dönüşüverir.  

Atatürkçülük üzerinden prim yapma peşinde olan CHP ve malum gazeteciler, "Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen Selahattin Demirtaş için sosyal medyada kampanya başlatıyor. "Free Demirtaş" sloganıyla bebek katili PKK'ya her fırsatta desteğini açıkça belirten Selahattin Demirtaş'a "barış ve demokrasi adına" destek veriliyor, sosyal medyada büyük tepki topluyorlar. Demirtaş'a özgürlük isteyen isimler arasına CHP kanadından da sayısız isimler katılmış.

Bu ifadelerin kullanılması vatana ihanet anlamı taşır. Çünkü Apo’nun Türkiye’de masum insanları öldürerek ileride kurulacak dış güdümlü terör devletine yönelik sarf ettiği bu sözler yenilir yutulur cinsten değil.

Örneğin bu lafın benzeri ABD’de Trump’a muhalif birinden gelse ve ABD tarihine rest niteliği taşıyan tarzda ihanet sözcükleri sarfedilmiş olsa o adam anında içeri alınır ve vatana ihanet suçu sabit görüldüğü anda da idamla temizlenir.

Bizim sorunumuz burada başlıyor. Hiçbir devlet kendi içerisinde başka bir devlet kurmak için siyaset yürüten ve bunu vatana ihanete taşıyan bir oluşuma müsade etmez.

Bunlar yıllardır içimizde göz göre göre kumpas kurdukları halde, ulusalcı veya milliyetçi görünen çevrelerden destek alıyor olması kafalarda soru işareti oluşturuyor. Güvendiğimiz, dürüst sandığımız onca parti içinden bir tane mert ses çıkıp bunların vatan haini olduklarını yüzlerine vurmuyor. Şımarttıkça şımartıyorlar. Bu esnekliği gören terör oluşumları da bundan cesaret alarak sözde demokrasi mavralarıyla durumu geçiştiriyor. Kendisine pay çıkarmaya çabalıyor. Tek amacının bir şekilde iktidara ulaşmak olduğu oldukça net anlaşılan bu çabaların ardından iktidar partisi bunlarla mücadelede yapayalnız kalabiliyor.

Hani şu çok konuşan ve konuştukça ağzının ayarını bozan Sırrı Sakık isimli biri var. Bu adam, BDP'nin Muş Milletvekili ve Ağrı Belediye Başkan adayı olduğu dönemde 21 Mart 2014 günü Ağrı Hani Baba Caddesi'ndeki belediye otoparkında düzenlenen nevruz mitinginde yaptığı konuşmasında ne demişti? Hatırlayalım. "Kürtlere karşı zulüm politikaları uyguladılar, Ağrı'da isyanlar, Dersim'de katliamlara neden oldular. Gidip katliamları yapanlar Mustafa Kemal'in askerleri ve İsmet İnönü'ydü. İt sürüleri, siz Mustafa Kemal'in değil askerleri generali olsanız ne yazar. Haddinizi bileceksiniz bu halka saygı göstereceksiniz" demişti. Bu kadar aleni savaş açan bir oluşum karşısında mevcut siyasi partilerden Millet İttifakına mensup olanlarının ağzını yıllardır bıçak açmıyor. Konu HDP olduğu zaman ne hikmetse kimse yerinden kımıldamıyor.

Başta ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu HDP olduğu tüm zamanlarda hep sus pus kalıyor.

Lütfen mert olun. Net olun. Adam olun.

Siz bu terör uzantılarıyla seçim ittifakı altında nasıl bir anlaşma yaptınız yahut bundan sonra yapmayı planlıyorsunuz?

Bunu halka açıklamak zorundasınız. Gerçek yüzünüzü gizlemeyin artık. Ne olduğunuz ortaya çıktı. İstanbul, Ankara gibi belediyeleri almak için bunlarla nasıl bir anlaşma yaptınız ki çıkıp karşınızda kendi sayelerinde yerel seçimi kazandığınızı iddia eden terörün siyasal temsilcilerine çıkıp ağzının payını veremiyorsunuz?

Bunu mertçe açıklayın ve iktidara ulaşmak için ihanet şebekeleriyle yaptığınız perde arkası tüm oyunlarınızı mertçe deşifre edin. Tarih elbet bunu çıkaracak ama biz tarihi beklemeksizin ağzınızdan itiraf almak istiyoruz.

Halka hesap vereceksiniz.

Saman altından yürüttüğünüz su artık samanın üstüne çıkmıştır. Adım attıkça deşifre oluyorsunuz. Ne yaparsanız yapın bu hesabı vermekten kaçamayacaksınız.

Yıllardır Atatürk maskesi altında her naneyi yiyen CHP başta olmak üzere, muhafazakar görüntüye bürünen, milliyetçi şovlarla halkı kandıran ve hatta AK Parti’den dökülen döküntüler hepiniz konuşun. İtiraf edin.

AK Parti tüm netliğiyle halkın sesine tercüman oluyor. Çünkü Demirtaş ve yandaşlarını hapse tıkan, diğerlerinin gerçek yüzünü ve başarısızlığını ortaya koyan AK Parti, ülke gerçeklerimizin sesi olmuştur.

Nasıl mı anlıyoruz?

Düşman oklarını takip ediyoruz, o kadar!

Yorum Yazın