Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Soros’un Türkiye üzerinde planları

09 Mayıs 2022
3 dk Okuma
4 ay önce
Soros’un Türkiye üzerinde planları

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon kanalında gündeme getirdiği ‘Soros’un çocukları’nın Türkiye üzerinden planları olduğu yönündeki açıklaması gündem oluşturmaya devam ediyor.

George Soros’un Türkiye’de kirli işler yapan “Açık Toplum Vakfı” 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Soros’un Türkiye’ye ayağında pek çok eleman var. Bunların en meşhuru Gezi kalkışmasının organizatörü sıfatıyla müebbet hapse mahkum edilen ‘Kızıl Soros’ lakaplı Osman Kavala.

Mahkeme Osman Kavala’ya "Anayasal düzeni cebir ve şiddet yoluyla ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken diğer 17 kişiye de değişik oranlarda cezalar kesti.

Dünya çapındaki ekonomik krizin ülkemizde de etkili olduğu bir gerçek. Soros ve uzantıları ekonomik durumu, mültecileri vb konuları bahane ederek iç kargaşa peşindeler.

Karanlık bir isim olan Ümit Özdağ da bu isimlerden biri olarak gösteriliyor.

Gerçi iç kargaşaya neden olacak davranışları her şeyi ortaya koysa da hakkında Soylu’nun da dediği Soros ile bağlantıları olduğu kaydediliyor.

Amaç belli. İç kargaşa ve bundan nemalanmak.

Özdağ’ın kendi de bir göçmen. Babası Kafkaslardan Türkiye’ye göç emiş bir darbeci. Oğlu ise göçmen çocuğu ve siyasi manupülatör. Adamın ‘Algı Yönetimi’ adlı kitabı bile var. Yani algı yönetimi uzmanı ve şu an yaptığı da bu.

İnsanların nasıl mönüpüle edilerek gerçeğin ters yüz edileceğini hem bir bir videolarında anlatmış hem de kitabını yazmış. Kısaca en iyi bildiği işi yapıyor.

20 yıldır iktidar da olan AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek için şeytanla bile işbirliği yapan bir grup daha önce deneyip başaramadıkları Kürtler üzerinden yapılan milliyetçiliğin artık para etmediğini bildiği için mülteciler gibi hassas bir konu üzerinden başarılı bir provokasyona imza atıyor.

Türk milliyetçiliğini kullanarak iç kargaşa çıkarmaya çalışıyor. Bir nevi Fransa’da Le Pen’e benziyor ama Le Pen’in amacı ülkesinde kargaşa çıkarmak değil. Bunların ki ise iç karışıklık meydana getirmek.

Yabancı gördükleri herkese Suriyeli diyen, başlarına gökten taş yağsa onu da Suriyelilerden bilen tuhaf bir millet haline geldik.

Biz tembellik ederken onlar çalışıyor diye rahatsız oluyoruz.

Haklarında uydurulmuş her yalanı gerçek diye yayıyoruz.

Yalancıya itibar edip devletin verilerini yok sayıyoruz.

Efendimiz (s.a.v.) ne buyuruyor: “Duyduğun her şeyi bir başkasına söylemen sana yalan olarak yeter.”

Oysa pek çok kişi duyduğu ile de yetinmeyip duyduğuna birkaç katı daha ekleyip, bir başkasına aktarıyor. Peki, bundan kim zarar görür.

Sadece Suriyeliler mi, yoksa iç huzuru bozulan Türkiye mi?

Allah herkese akıl fikir versin.

Allah, milletimizi kötü niyetlilerden ve şer faaliyetlerinden muhafaza buyursun.

Yorum Yazın