Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Soğuk gecenin ısıtan hareketi

03 Aralık 2021
3 dk Okuma
9 ay önce
Soğuk gecenin ısıtan hareketi

Kupa Beyi Konyaspor 4.tur’da sahne aldı. Türkiye Kupasını müzesinde bulunduran İttifak Holding Konyaspor, 2.lig Kırmızı Grupta orta sıralarda mücadele eden S. Vanspor Futbol Kulübünü misafir etti.

Kupa denilince sürprizlerle dolu mücadeleler, beklenmeyen sonuçlar akla gelir. 4-5 maç kazanıp Avrupa’ya gitmenin kısa yoludur. Avrupa kupalarında mücadele etme hırsı, şans verilmeyen takımların çeyrek final, yarı final hatta final görebilmesi demektir. Süper lig takımları genelde ligde şans verilemeyen oyuncularına, sakatlıktan dönüp maç eksikliği olanlara veya genç oyuncularına şan verirler. Son yıllarda neredeyse tüm maçların TV den yayınlanması, alt liglerdeki takımların kupaya ciddiyetini arttırdı. Futbolcuların kendilerine transfer piyasası yapması adına da adeta vitrin maçları özelliği taşıdığı da ortada.

Konya’da soğuk bir havada ısıtan hareket maça damga vurdu. Sessiz gecede tatsız, donuk oyun centilmenlik gösterisi ile kayıtlara geçti. Benzer olayı Konyaspor-Kasımpaşa maçında Konyaspor yaşamış, golü yedikten sonra dönemin Kasımpaşa teknik direktörü Şota Arvaledze,kalesini açtırarak beraberlik golüne onay vermişti.

 Bu kez dakikalar 33’ü gösterdiğinde Oğulcan Ülgün sakatlandığını belirterek, topu dışarı atması için Rahmanoviç’e verdi, etrafındaki 3 Vansporlu (ki biri kaptan Barış) durdu, defansta da diğer bir oyuncu tereddüt etti, Rahmanoviç, Oğulcan’ın pas attığını düşünerek hızla içeriye kat edince, Barış geç hareketlenmesine rağmen çizgiye yetişti, Rahmanoviç’in ortaya çıkardığı topa ayak koydu, bu top filelerle buluşunca ortalık itiraz arenasına döndü. Neyse ki durama Konyaspor yedek kulübesi ve futbolcularımız el koydu ve santra ile birlikte topa hiç müdahale etmeyip, Hamza’nın boş kaleye gol atmasını sağlayarak, atılma şekli içimize sinmeyen golün telafisini yapmış oldu.

SERDAR UZATMA İSTEMEDİ

Böyle bir pozisyona gerek kalmadan maçı koparıp almasını beklediğimiz Konyaspor, 2.yarıda laubaliliği bırakıp maça ağırlığını koydu. Geçte olsa daha ciddi ve etkili bir oyunla skoru artırmayı başardı. Bunda tecrübeli isimler Serdar Gürler ve Abdülkerim Bardakçı’nın sahada olması da etkendi.

Serdar Gürler etkili oyunu ile karşılaşmanın uzamasına ve az sayıdaki taraftar ve görevlilerin daha fazla üşümesine izin vermedi. Abdülkerim’in kafa vuruşu da direkten döndü.

Konyaspor, bir yıl aradan sonra formasına kavuşan Alper Uludağ’ın ve Rahmanoviç’in golleri ile soğuk ve sessiz gecede turu geçen taraf oldu.  

Yorum Yazın