Ertuğrul Dilek

SIKINTI FORVETTE

18 Mayıs 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
SIKINTI FORVETTE

Kasımpaşa’da teknik adam değişikliği takıma ayrı bir ivme ve hareket getirmiş. Konyaspor’da kaleci Ertuğrul belki de ilk defa ilk onbirde yer almasına rağmen mükemmel kurtarışlar yaparken benden tam not aldı.Konyaspor kalecinin bu kurtarışlarıyla canlandı. Konyaspor’un sıkıntısı forvettir.
Maçın 2. Devresinde de ilk yarıda olduğu gibi Kasımpaşa oyuna asıldı.Etkili atakları ve pozisyonları vardı. Kasımpaşa akınlarında sağ kanattan gelişmeleri Konyaspor iyi kontrol edremledi ve yediği beraberlik golünü de böylece yedi.
Konyaspor’da Yatabare ve Fofana’nın getirdiği iyi topları Konyaspor forveti kullanamadı. Aykut  hocanın yaptığı değişiklikler oyuna katkı yaptı denemez.
Bu maçta defansa gizli bir forvet gibi görev yapan Skubic’te orta alanda iyiydi. Konyaspor’un attığı golde bu oyuncunun da büyük katkısı var. 
Şunu belirteyim Konyaspor yeni sezoında mutlaka iyi bir golcü forvet ve orta alanda da bir orkestra şefi gibi oynayacak oyuncuya ihtiyaç vardır. Yine de bu maçı bağlarsak bir puan deplasmanda her zaman iyidir.

Yorum Yazın