Cengiz DÖNMEZ
Cengiz DÖNMEZ

Sessiz transfer…

07 Temmuz 2022
3 dk Okuma
2 ay önce
Sessiz transfer…

Geçen sezon ligi 3’ncü sırada bitiren Konyaspor’da transferler sessiz-sedasız devam ediyor..

Önemli oyuncularının takımdan ayrılmasıyla Konyaspor, bu boşlukları doldurmak istiyor.

Geçen sezon Ahmet Çalık’ın vefatı, Serdar Gürler’in Başakşehir’e gitmesi ve sezon sonu Skubiç’in futbolu bırakması, Abdulkerim’in GS’a transferi, Musa Çağıran’ın Hatay’a gitmesi… gibi özellikle defanstaki dağılma’ya tedbir aranıyor. Geçen sene ki başarılı defanstan kimse kalmadı..

Konyaspor, transfer sezonunda Sağbek’e Altay’dan Cebrayil Karayel ve Sivassor’dan Ahmet Oğuz’u transfer etti. Solbek’e ise Kayseri’den Yasir Subaşı geldi. Stoper mevkiye Göztepe’den Kahraman Demrtaş, Önlibero mevkiye ise Sporting B’den Bruno Paz transfer edildi. Merkez orta saha ise  Rijeka’dan Demagoj Pavicic ile güçlendirilirken, sağ kanata da yine Rijeka’dan Robert Muriç takviye edildi.

Geçen sezonki iki yedek kalecilerimiz Eray Birnican ve Erten Ersu’nun kulüple sözleşmesi bitti, yeniden anlaşma yapılmadı ve her iki kalecimiz de şu an herhangi bir kulüple anlaşmış değil. Konyaspor, Sehiç’in yedeği olarak Bursaspor kalecisi Erhan Erentürk’le anlaştı. Geçen sezon Turgutlu’ya kiralık verilen kaleci Ozan Can Oruç da kiralıktan döndü ve takım kadrosunda yerini aldı.

Francisko Kalvo ile anlaşıldı ancak henüz imza atılmış değil.. Bir de santrafor mevkiye Gaziantep’in eski futbolcusu Muhammed Demir transfer edildi.

Ayrıca 1922 Konyaspor’da geçen yıl kiralık oynatılan Adem Eren Kabak, Nafican Yardımcı, Ali Karaya  tekrar Konyaspor’a döndü. Bu oyuncular, muhtemelen tekrar 1922 Konyaspor’a kiralanabilir. Şener Kaya ise Samsunspor’a gönderildi. Kiralık Alberk Koç, Çaykur Rizespor’a, Ahmet Hassan Olimpiakos’a geri döndüler.

Başka transferler de olabilir mi bilmiyorum?

Konyaspor, sessiz ve derinden işi bitirmeye bakıyor..

İnşallah umduğumuz gibi çıkarlar ve Konyaspor’a, kuruluşunun 100. Yılında bir kupa kazandırırlar..

Kupa olsun da ne kupası olursa olsun..

Yorum Yazın