Selma DEMİREL
Selma DEMİREL

Sefer bizden zafer Allah’tan

30 Ağustos 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
Sefer bizden zafer Allah’tan

Başlıktaki bu kalıplaşmış söz çok doğru ve çok önemlidir. Biz seferber olalım Allah zafer verir. Biz birlik olalım Allah rahmet gönderir. Çünkü Sağlam millet güçlü devlet demektir. 
Çünkü İnançlı millet kazanan devlet demektir.
Bir devleti devlet yapan nedir?
Tabi ki ülke sınırları ve sınırları dışında bulunan vatandaşlarıdır. Hatta Türkiye’yi vatandaşı olmayanlar dahi ilgilendirmektedir. O zaman şöyle desek Türkiye’yi Türkiye yapan kendisiyle beraber, İslam dinini paylaşan müslümanları korumaktır. Türkiye’yi Türkiye yapan ecdadı Osmanlı’nın nezaketini, merhametini, adaletini, cömertliğini devam ettirmektir. Türkiye’yi Türkiye yapan ,şu anki dünyalık dolarla savaş açanlara karşı dünyalıkları yaratan Rabbi’ni unutmayarak savaşmaktır. Türkiye’yi Türkiye yapan mazide olanları unutmadan günümüze dersler çıkarmaktır. 
Nasıl ki 15 temmuzda meydanlara çıktık. Şimdi de liralarımızı meydanlara çıkaralım. Mesela liralarımız, dolar tanklarının önünü kesse .Mesela bir kavanoz 25 kuruşumuz tıkasa bir tane dolar tankının borusunu. E tabi uyarlama tam olsun değil mi? Sonra 15 temmuzdaki gibi zafer kazansak. Daha özgür ve müreffeh bir Türkiye olsak. Ülke batıyor diyenlere. Batı battı desek. Türkiye ekonomisi güneş misali desek. Batarsa ertesi gün tüm ihtişamıyla pırıl pırıl bir şekilde doğar desek.
Evet şahane olur.
Ki bu çok da hayali bir şey değildir.
Allahın izniyle böyle de olacak. Çünkü İman varsa imkan da vardır sözünü parola edinmiş bir ümmetiz biz .
Aslında Rabbimiz de bizden bunu istiyor. Kullarım bana güvenerek ellerinden geleni yapıp sabredecekler mi? Yoksa başka türlü mü davranacaklar?
İlkini uygularsak, Allah’ın yardımı zaten hazırdır. Bu her zaman böyle değil midir? Ecdadımız kararlı durup elinden geleni yaptı da Allah gemileri mi karadan yürütmedi? Ya da Reisi Cihan Abdülhamit Han’a hakimiyeti bitti dediler hasta adam dediler. Lakin o da kendisinden başka galip olmayan Rabbine güvendi ve saltanatı döneminde bir karış toprak dahi vermedi zalime. Allah, hatta yüz yıl sonra milletine bu adamın değerini hatırlattı. Onun Kızıl Sultan değil ,Rahmet sultanı olduğunu öğretti. 
Vel hasılı siz yeter ki milletiniz adına hayırlı ve de güzel işler yapın. Abdülhamit gibi Hakka güvenin ve halkınızın yanında durun. Ne buyuruyor Rabbimiz: Siz Allah’a yardım ederseniz Allah da size yardım eder. 
Ve yazımızı Endülüs’te El Hamra Sarayının duvarlarına nakşedilen şu veciz ifadeyle sonlandıralım. La ğalibe illallah.
 

Yorum Yazın