Mustafa KARGA

Rektör Şeker’in başarısı

02 Aralık 2017
3 dk Okuma
4 yıl önce
Rektör Şeker’in başarısı

Selçuk Üniversitesi’nin bölünmesiyle 2010 yılında kurulan Necmettin Erbakan Üniversitesi, fiziki yapılanmasına devam ediyor. Konya Üniversitesi adıyla kurulan, daha sonra Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın ismi verilen üniversite, takdir edilecek işler yapıyor.
Gerçekten ‘Konya’nın üniversitesi’ haline gelen Necmettin Erbakan Üniversitesi, şehirle ve sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe çalışmalar yapıyor.
Meram Tıp Fakültesi’nin yeni binasının bitmesi, Köyceğiz Kampüsü’nün tam anlamıyla faaliyete geçmesi ile birlikte akademik başarı da gelecektir.
40 binden fazla öğrenciye sahip olan üniversitenin bu süreçte en büyük şanslarından biri Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker olmuştur.
Bu noktada rektör yardımcılarının da hakkını yememek gerekir. Prof. Dr. Önder Kutlu, tam bir sivil toplum gönüllüsü… Üniversite dışında aktif görevler yürüten Önder Hoca, kamuoyunca takdir edilen bir isim…
Prof. Dr. Tahir Yüksek hoca da Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne büyük emekleri geçen bir isim… Rektör Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Tahir Yüksek hoca, üniversitenin vizyonunun belirlenmesinde ve yürütülmesinde de üstüne düşeni yapıyor.
Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Emin Aydın’ı ise Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı yaptığı dönemden tanıyoruz… Her zaman iyi işler yapan bir insan… Çok göz önünde olmasa da yaptığı işleri bilenler, Prof. Dr. Aydın’ı her zaman takdir eder…

***
Türkiye’nin içinden geçtiği koşullar bir yana, yeni kurulan bir üniversiteyi bugünlere getirmek, kolay iş değil… Her ne kadar Selçuk Üniversitesi’nden kalan bir miras ve kurum kültürü olsa da, Erbakan Üniversitesi’nin bir yenileme içerisinde olduğunu görüyoruz. Rektör Şeker, Perşembe günü basın mensuplarına üniversitede yapılan çalışmaları anlattı. Meram Tıp Fakültesi yenileniyor. 14 Mart’ta açılıyor. Morfoloji binası yapılıyor. Köyceğiz Kampüsü ise tamamen yeni bir kampüs ve yapılacak çok iş var… Ancak bütün bu ekibi bir araya getiren ve 2010 yılından beri bu yükü omuzlarında taşıyan Rektör Şeker, büyük bir işi başarmış durumda…
Şu görüyoruz ki; Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin temelleri oldukça sağlam atılmış ve bu temel üzerine kurulan gövde de oldukça etkileyici. Şu an görev yapan hocalar ve bundan sonra üniversiteye hizmet edecek diğer akademisyenlerin, gelecekteki görevi Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne bir ruh katmak ve akademik başarıyı getirecek zihinsel yapıya kavuşturmak olmalı.
Burada şu noktaya da dikkat çekmek isterim: Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, önce işini yapıyor. Koltuğunu korumak için ucuz siyasi numaralara, bir yerlere göz kırpmalara tenezzül etmiyor… Hepimizde olduğu gibi, Rektör Şeker’in ve rektör yardımcılarının da bir fikri ve siyasi görüşü var… Ve bu görüşleri ve fikirleri için özel hayatlarında istedikleri gibi çalışma yapıyorlar. Ancak önemsediğim nokta şu: Koltuklarını korumak için, kamuoyuna hoş görünmek için gereksiz açıklamalarda bulunmuyorlar… 
Başarıyla işlerini, görevlerini yapıyorlar… Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır… 
Bu yolda Rektör Şeker’e ve NEÜ’ye destek olmak da hepimizin görevidir.

Yorum Yazın