Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Rehavetin etkisi

10 Ocak 2022
3 dk Okuma
8 ay önce
Rehavetin etkisi

Konyaspor ikinci yarının ilk maçında sahasında Sivasspor’u geçemedi. Üst üste 4 maçtır kazanan, lig yarışında Trabzonspor’a en yakın takım olan yeşil-beyazlılar, puan farkını azaltma şansını değerlendiremedi.

Zirve yarışı veren ve başarıyla devam eden takımlar için lige verilen aralar her zaman olumsuz sonuçlara neden olmuştur. İstikrarlı gidişler böyle molalarda gerek rehavet, gerekse önde olmanın rahatlığı konsantrasyonu etkiler.

Her ne kadar maçtan birkaç gün önce İlhan Palut ile nikâh tazelenmesi, 2,5 yıl daha sürecek olmanın morali, belki de rahatlanması, iç sahada kazanmamız gereken bir maçı tipik bir beraberlik maçına çevirdi. İç sahada nasılsa kazanırız düşüncesi de rehaveti getirdi. Önemli oyuncularından eksik kadrosu ile Konya’ya gelen Sivasspor için bir puan kabul edilebilir bir sonuçtu. Bir puana gelen konuk ekip, 3 değerli puanı alıp gitti.

İlk yarısı genelde orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçın yüzde 46 oranında topun orta alanda kalması dengeli bir oyunun göstergesiydi. İkinci yarıda karşılıklı ataklarda Çikalleşhi ile 67’de golü kaçıran Konyaspor, bir dakika sonra Amir’in uzaklaştırmak istediği top için tercih ettiği bölgede Leke James’e topun gelişine ceza alanında sert vurdu ve Sivasspor’u öne geçirdi. 

Golden sonra tepki vermesini beklediğimiz Konyaspor, Abdülkerim ve Ahmed Hassan ile iki kafa vuruşundan yararlanamadı. Çift forvete de dönen Palut’un öğrencileri, Sivasspor kalecisi Ali Şaşal’ı geçemedi. Sivasspor ise 1-0’lık skora kapanmadı ve açık futbolunu sürdürdü hatta 2. Golü bulacak pozisyonuda buldu.

Son dakikalarda bulmaya alıştığımız ve kazanmamızı sağlayan gol beklentimiz ise 7 dakikalık uzatmaya rağmen maalesef bu kez sonuç vermedi. Rıza Çalımbay iyi bir analiz ile sürekli kaybettiği İlhan Palut’u bu kez mağlup etmeyi başardı. İç sahada bu sezon ilk kez maç kaybetmiş olduk. 18 maç aradan sonra da evimizde kaybedilen bir maç olarak da kayıtlara geçti.  Güneşli ve güzel bir havada destek veren Konyaspor taraftarına da teşekkür etmek lazım. Ne diyelim, sağlık olsun.   

Yorum Yazın