E. Reha KORKMAZ
E. Reha KORKMAZ

REFERANDUMUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

28 Mart 2017
3 dk Okuma
5 yıl önce
REFERANDUMUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Referandum yaklaşıyor…

Ak Parti Konya Milletvekilleri sahada oldukça aktif. Sadece milletvekilleri değil tabiki de. Belediye başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri…

En önemlisi gençler ve bayanlar…

Ak Parti İl binasında bir araya gelen il ve merkez ilçe Seçim Koordinasyon Merkezi başkanları inanılmaz bir enerji ile hazırlanan plan dahilinde tüm teşkilat mensuplarının Konya'yı karış karış gezmeleri için inanılmaz bir koordinasyon sağlıyorlar. Diğer ilçelerde de durum farklı değil elbette.

Konya'ya gelecek olan bakanların programı önceden ayarlanarak Konya halkı ve sivil toplum kuruluşları ile biraraya gelmeleri için çaba sarfediliyor.

Haftasonu bir alışveriş merkezinde Ak Parti Konya Milletvekili size çiçek uzatırken, Kerkük Caddesinde bir esnaf karşısında diğer bir milletvekilini görebiliyor. Ya da pazar yerinde belediye başkanınızla karşılaşırken, Konya'nın en ücra köşesinde Hatice Nineler, Fatma Teyzeler ve Ahmet Amcalar da ihmal edilmiyor.

Ak Parti adına buraya kadar hepsi iyi hoş. Konya'nın her köşesinde vatandaşın kafasına takılan konular bir bir anlatılıyor.

***

Ancaaaak…

Son zamanlarda halkın sesli olarak düşünmeye başladığı bir konu var…

Kulaktan kulağa dolaşan bir soru var.

“-Ahmet Hoca nerede?”

Bizler Ahmet Hoca'yı güçlü bir evet söylemi ile 16 nisandan önce sahada göreceğimiz konusunda zerre kadar şüphe duymuyoruz.

Ancaaaak…

Sosyal medyada bu konuda oldukça kafa karıştıran mesajlar dolaşmakta. Bu konunun kangren haline gelmeden, çıkarılması muhtemel bir fitnenin önüne geçilmesi en büyük dileğimizdir. Konyamızın en önemli değerlerinden olan Ahmet Davutoğlu kendisine yakışanı mutlaka yapacaktır.

Bir de CHP var…

Konya'da CHP ile ilgili ilginç çalışmalar var. CHP il gençlik kolları başkanı Konya merkezde otobüse biniyor. Avazı çıktığı kadar bağıra çağıra kendince “Hayır” propagandası yapıyor. Diğer bir gençte bu propagandayı telefonla kameraya alıyor. Birçok basın organı bu durumu provakasyon olarak görüyor. Otobüste kavga çıksa malzeme hazır. “Konya'da referandum çalışması yapan CHP'li gençler dayak yedi”

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Kent Meydanı'nda miting(cik) yapıyor. Kendince stand up komedi tarzında İnce'den göndermeler yapıyor. Hani Cem Yılmaz'ı da aratmıyor. Bir avuç kalabalığa “-Ben Konyalı olsam Ahmet Davutoğlu başbakanlıktan alındığı içiin hayır derim” diyerek bir CHP'linin yapabileceği en güzel şeyi yapıyor. CHP'nin Konya'da varlık gösteremeyeceğinin kendisi de farkında.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Konya'ya geliyor. Basında bile yer almayan kapalı alan toplantıları ile Konya'dan “cılız” bir geçiş yapıyor.

Ve Kılıçdaroğlu…

Türkiye'nin nüfus bakımından 7. Büyük iline geliyor. Son seçimde partisine oy veren 115 bin seçmeni var. Konya merkezinde değil de Seydişehir'de miting yapmayı tercih ediyor. Sebebini çok merak ediyoruz tabiki de.

Meydanlarda sürekli, sandıklardan “Evet” çıktığı takdirde ülke geleceğinin karanlık olduğunu haykıran bir CHP var.

Reklam filmlerinde çocukları ve gençleri kullanarak gelecek kaygısını vurgulayan bir CHP var.

İçinde bulunduğumuz süreçte sokakları sürekli gererek engellenmeye çalışılıyormuş gibi görünmeye çalışan bir CHP var. (İzmir, Eskişehir ve Antalya gibi birçok ilde referandum çalışması yapan Ak Partililere saldırılması ne hikmetse es geçiliyor.)

Yeni anayasa maddeleri ile ilgili halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyen, tek parti döneminde yaptıkları daha hafızalardan silinmemiş bir CHP var.

Unutmadan şunu da ekleyelim…

Sahada propaganda yaptırılmayan ve “Hayır” diyen bir HDP de var. Sahaya çıktıkları anda “Hayır” oyları hızla değer kaybedecek. HDP'yi sahaya sürmeyen üst akıl, CHP'yi hararetli bir şekilde çalıştırıyor.

Son olarak şunu da belirtelim…

Sahada gezerek, “Hayır” propagandası yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı (CHP'li) Metin Feyzioğlu ile geçtiğimiz günlerde MHP'den ihraç edilen Yusuf Halaçoğlu kolkola il il, ilçe ilçe gezerek vatandaşların “Hayır” demesi için çalışıyorlar. Tabi burada Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Ümit Özdağ'ı da es geçmeyelim. Sizce bu isimlerin gerçek hedefi ne olabilir?

Orasını da siz düşünün artık.

***

Naçizane tavsiyem, seçmenlerin maddeleri tek tek okuyarak karar vermeleridir. İnanın en fazla 15 dakikanızı alır. Maddeleri tek tek okuduktan sonra ortalığı karıştırmaya çalışan üst aklın taze soğanlarının sözlerinin kocaman birer yalan olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Yorum Yazın