Ahmet Yıldız
Ahmet Yıldız

Recep Konuk Başkanın paylaşımı ve 20 Temmuz 1999’dan 2021 yılına Konya Şeker!

06 Ocak 2021
3 dk Okuma
1 yıl önce
Recep Konuk Başkanın paylaşımı ve 20 Temmuz 1999’dan 2021 yılına Konya Şeker!

Hamala sormuşlar var mı bir sıkıntın ?” diye, “sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok yük taşıyacağım” demiş. Bizim ki de o hesap, içecek sektörüne giriş yaptık.. (Recep KONUK)

Recep Konuk Başkan geçen gün çok manidar paylaşım yapmış. Açıkça anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az. Kabilinden sizin anlayacağınız.

Çok bilinen ifadeyle yazımıza devam edelim. Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir.(İbni Sina) Bir de batıdan “Hiç kimse duymak istemeyen kadar sağır olamaz.” (Shakespeare) ifadelerle devam edelim.

Recep Konuk Başkanı yaklaşık 40 yıldır tanırım. Dile kolay gelir yarım asra varan zaman dilimi bu, bir de kısacık insan ömrünü göz önüne alırsanız bu zamanın anlamını daha iyi anlarız. Hz. Ebu Bekir(ra) ‘ce yol arkadaşlığı, kader arkadaşlığı yaptık. Allah’a hamdolsun Recep Konuk Başkanla geçen zamanın her saniyesinden, dakikasından, gününden, ayından, yıllarından bir kere olsun Cenabı Allah şahittir ki, pişmanlığımız yoktur. 

Evet, Allah razı olsun bizlerin başını hiçbir zaman öne eğdirmedi. 28 yıl siyaset, riyaset ve sonunda Konya Şeker nereden nereye getirdiğini  sadece Çumra, Konya, Türkiye değil dünya takdir ediyor. Üniversitelerde tez konusu olarak çalışılmakta Konya Şeker ekolundan bahsedilmektedir.

Tabi bunun yanında eksi bakiyeli yorgun çürümekte olan bir fabrikadan 50 adet fabrikayı meydana getirdi. Ayrıca  dünyaya örnek Gıda Üniversitesi, uzaydan bile gözüken ekilen milyonlarca ağaçları göz önünüze filim şeridi gibi getiriverin nereden nereye gelinmiş?

Ne diyordu Recep Konuk Başkan;

“Hamala sormuşlar;

---Var mı bir sıkıntın? Diye 

--- Sırtımdaki yük ağır gelmiyor da şu omuz atanlar, çelme takanlar olmasa daha çok yük taşıyacağım. Demiş. Bizim ki de o hesap içecek sektörüne giriş yaptık

Devam ediyor Recep Konuk Başkan;

Biz alıştık artık, çelmelere, omuz vurmalara, dikkat dağıtmalara. İlk değil. Ne zaman yeni bir sektöre girsek faullü hareketler peşinden geldi. 

2006’da bayramlık ve hediyelik çikolatayı ürettiğimizde de, 

2009’da Panplast yatırımı yapıp, dondurulmuş patates ve tablet çikolatayı ürettiğimizde de.

 2011’de yeni Çikolata, Unlu Mamuller, Bisküvi, Kek ve Gofret Tesislerimizi tamamlayıp , Et ve Süt Entegrenin temelini atıp, Ham Yağ Fabrikasını bitirip, Banada’yı rafa çıkardığımızda da. 

2015’te Üniversiteyi açıp, Enerji sektörüne girdiğimizde de. Bunlar imzasız ihbar mektubu oldu, bazen çikolatayı toprağa gömülüyorlar, yakıyorlar diye yalan haber karşımıza çıktı. Konya Şeker’in bacalarını bile yıpratma malzemesi yaptılar. 

Yurt dışındayken bana yurt dışı yasağı koymalar, çalışanlarımızı kışkırtmalar, çiftçinin aklını karıştırmalar. 

Bir zamanlar kayyum bile atadılar Konya Şeker’e.

Battı batacak zaten ağızlarından düşmeyen sakız.

Hepsine alıştık. Bekliyorduk. Malum NO ON ile içecek sektörüne girdik., bugün yarın diyorduk gecikmediler.

Onlar kendi fıtratlarına uyanı yapacak, biz işimizi…..

Saygıdeğer Recep konuk Başkanım, sen yoluna ve işine devam bu yüreksizlere bakma ki, Yüreksiz insan, küreksiz sandal gibidir. Onunla bir yere gidemezsin. Sadece kendini yorarsın.

Biz sizi biliyoruz, siz dürüst olmaktan korkmuyorsunuz, kaybedeceğiniz en fazla yanlı insanlar olur.

Ne demişler;

Ok ancak geri çekilerek atılır. Bu kendini bilmezler sizi zorluklara geri çekiyorsa  sizi daha büyük hedefe ulaştıracağı içindir. 

“”İNSANLAR SİZE KARŞI TOPLANDILAR, ONLARA DERİN SAYGI DUYUN “ DİYENLERİN SÖZLERİ, ONLARIN İMANLARINI DAHA DA ARTIRDI: “ALLAH BİZE YETER, O NE GÜZEL VEKİLDİR.”**(Ali İmran Suresi 173. Ayet)

Ne diyordu Nuri Çırağı; İster ise avcı olsun, Turna gölden vaz mı geçer?  

Allah yar ve yardımcınız olsun Recep Konuk Başkanım!

Yorum Yazın