Oğuz Dizer
Oğuz Dizer

PORSELEN MAKYAJ TRENDİ !

04 Nisan 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
PORSELEN MAKYAJ TRENDİ !

Dikkatimi çeken uygulamalar var şu ara. Make-up uygulama ustaları becerisi ve ciltteki  pürüzsüzlüğüyle bakanı hayran bıraktıracak, porseleni anımsatan makyaj tipi son zamanlarda çok moda.
Yoğun kapatıcılı, gereğinden fazla malzeme sarf edilmiş bir organizasyon akıllara gelebilir. Oysa porselen makyajın amacı ciltte makyaj yokmuş hissi vererek, ciltteki doğal arızaları saklamaktır. Yalan dolanın bir farklı versiyonu yani!
Şimdi “futbol aleminde porselen makyaj ne alaka?” Diyebilirsiniz bana ! 
Oysa çok önemli alâka. 
Hani şu VAR denilen sistem var ya, işte o uygulama bence tam porselen makyaj tadında. Alt tarafta zemin delik deşik, çiçek bozuğundan berbat ama VAR makyajına bakan olamıyor, işin farkında !
Niçin ? 
Çünkü işin başındaki make-up uygulama artisti düdükler, olayı karşıdan izleyenlerin gerçekleri görmesini önlemekteler.
Bu hafta Başakşehir’i ziyaret edecek olan Atiker  Konyaspor’un ilk yarıda kendi evinde, Avcı ekibinden yediği golü hatırladım! Faul marifetiyle atılan ve Konyaspor’un evinde çok mükemmel oynamasına rağmen, yüksek yüksek tepelerden korunan rakibi karşısında badem edildiği maç !
O gün uçurulan 3 puanın bedelini bugün dahi ödeme korkusu yaşayan Mevlana şehri evlatları, bir düdük vasıtasıyla ‘porselen makyajına’ tabi tutulur, kakanın VAR marifetiyle incelenmesi, iç edilirse yine ! 
İşte o zaman ne teknik direktör ne de futbolculara bakmayın, Konyaspor’un bu hale getirilmesine neden olan düdüklere bakın! 
Porselen makyaj trendi, her türlü suya karşı dayanıklı ve olağanüstü örtücü çünkü... Zaten olay Başakşehir için vaki olduğunda, hiç su koyveren olmuyor ya Konya !
 

Yorum Yazın