Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Pandemi bitti mi şimdi?

07 Mart 2022
3 dk Okuma
6 ay önce
Pandemi bitti mi şimdi?

2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde çıkartılan ve 2020 yılında dünya yayılan Covid19 plandemisi ülkelerin ekonomilerini altüst etti.

Plandemi kaynaklı ekonomik krizden en çok etkilenen ülkelerden biri de biz olduk.

Türkiye’de 1,5 yıl işyerleri kapatılan on binlerce esnaf hala bunun sıkıntısı yaşamaya devam ediyor.

Bu süreç tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük tahribatlara yol açtı. Birçok alışkanlık, gelenek ve göreneklerimizden uzaklaştık.

Üzerinden 2 yıl geçen süreçte insanlar PCR testi, aşı, maske ve HES kodu gibi birçok zorunlu uygulamalara maruz bırakıldı.

Bill’in Kurulu bu uygulamalardan PCR’ı Ocak ayında kaldırılmıştı, geçen haftada maske ve HES kodu zorunluluğunu...

Aşı denen sıvıyı insanlara enjekte ettirmek için her gün TV kanallarında sözde Prof.lar boy gösterip ilk başta 1 doz ile başlayıp sonunda 5-6 doza kadar çıkardılar.

Hatta bununla da yetinmeyip aşıyı 5 yaşındaki yavrularımıza kadar indirdiler.

Adına ‘aşı’ dedikleri sıvıyı yaptırmak için öyle zorlamalar oldu ki milyonlarca kişi zorunlu değil ama mecburi olan bu zehri zorunda bırakıldı.

Zira olmak istemeyen insanlara iş ve özel hayatında birçok engel çıkartılarak zorla aşı yaptırıldı.

Aşı konusunda şimdi bize veya bir başkasına devletin, üreticinin sorumluluk almadığı sözde aşıyı güvenle vurdurmasını nasıl ve hangi hakla isteyebilirsiniz?

Siz devlet olarak güvenmediğiniz aşı için “onam” adı altında kâğıt imzalıyor musunuz?

Aşı firması herhangi bir sorumluluk almadığını beyan etmiyor mu?

Aşı firmaları ve devlet aşıya güvenmiyorsa ve onam belgesi imzalatıyorlarsa insanlar neden o sıvıyı enjekte ettirmek zorunda bırakıldılar?

Dünyada her gün aşının yan etkisi ile ölen binlerce insan rapor edildi ama Türkiye’de bir tek aşı kaynaklı ölüm rapor edilmedi.

Acaba bu aşı denen sıvı Türk milletine hiçbir zarar veremiyor mu? Zemzem miydi bu mübarek?

PCR testi, maske ve HES kodu zorlamalarının kalkmasını bir kesimi memnun etmedi.

Alınan karar sözde Türk Tabipleri Birliği (TTB) tepki gösterdi. TTB bu zorbalıkların devam etmesi gerektiğini savunarak alınan kararı eleştirdi.

PKK sevicisi TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya göre alınan bu yeni kararlar salgının yeniden alevlenmesine neden olacak. TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut ise, "Yeni bir varyant giriş yapabilir. Girince de büyük bir toplum kesimini etkiler" dedi. Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç’a göre ise bu kararların yansıması iki hafta içerisinde açığa çıkacak ve çok daha yıkıcı bir tabloyla karşı karşıya kalınacak diyerek yıllardır korkutarak yaptıkları zulümlerin devam ettirilmesi gerektiğini savunmaktadır.

Zira bunların istedikleri insanlar ne kadar çok korkar ve aşı olursa birileri de daha çok zengin olacak.

Bunların derdinin milletin sağlığı olmadığı sahiplerinin daha çok para kazanmalarını istediklerini biliyoruz.

İnşallah bu ülke bir daha böyle bir zulüm ile karşı karşıya kalmaz ve Hükümet bu yapılan hatanın bedelini 2023 seçimlerinde ödemez.

Yorum Yazın