A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

ÖZE DÖNÜLMELİDİR

19 Mart 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
ÖZE DÖNÜLMELİDİR

Bugün A. Selçukspor’dan bahsetmek istiyorum. Bu takım nedir, ne değildir ?
Sezon başından beri tökezliyor. Şu anda takip ettiğim kadarı ile 3. Teknik adamla çalışıyor. Abdurrahman Baysangur iyi niyetli ve Konya’nın çocuğu.Ancak ne yapsın ki, elindeki malzeme budur.
Madem ki, Anadolu Selçukspor Konyaspor’un alt yapısı ise, özellikle bu takımda oynayan oyuncular içinde yetenekliler vardır elbette ama, Konyalı olmalarını sağlamak gerekir. Zaman zaman kulağıma geliyor. Bu takımın kapanacağı yada satılacağı şeklinde. Her ikisi de yanlış. Bu takım yaşatılmalı ve ligde kalması için gerekli çalışma ve çaba gösterilmelidir. Yeni sezonda da yukarıda da belirttiğim gibi iyi bir temel ve Konyalı oyunculardan kurulu bir kadro ve Konyalı bir teknik adamla yola devam etmelidir.
Yine belirteyim ki, Konyaspor u-21 takımında çok iyi ve yetenekli oyuncular varlığını gözlemliyorum. Bu takımdan  takviyeler ile  Anadolu Selçukspor yaşatılmalı ve buradan da Konyaspor kadrosunda yer alabilecek oyuncular yetiştirilmelidir. Takımların alt yapısı sağlam olur  ise üst yapısıda o ölçüde sağlam ve başarılı olur.

Yorum Yazın