A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

OYUN YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ

08 Ekim 2018
3 dk Okuma
3 yıl önce
OYUN YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ

Atiker Konyaspor güçlü iddialı rakibi Konyaspor önünde ilk yarıda mükemmel bir taktik ve oyun sergiledi. Dün geceki maçta  oyunun başında iki takımda bölgesel baskıyı denedi ama, bunda başarılı olan Konya-spor'du.
İlk yarım saatte  Yeşil- Beyazlılar gollük pozisyonlar bulurken, gol olmayan bu ataklar atılacak golün habercisi gibiydi. Bu yarıda Serkan'a ciddi bir top gelmedi.
Sağ kanattan Sukubic'in savunma arkasına  attığı toplar Beşiktaş kalesi önünde tehlikeli oldu. Nitekim penaltı da böyle bir pozisyondan geldi.
Beşiktaş rakibi önünde  Konyaspor'un böylesi başarılı oyunu karşısında  şaşırdı,bocaladı ve  sık sık faul ile kendilerini yere attılar.
Konyaspor rakibi önünde topu yere indiren ve çok iyi pas yapan, orta alanda iyi top çeviren takımdı.
Beşiktaş ,Konyaspor karşısında bu oyunla  ilk yarıda hücum sıkıntısı çekerken, Vida'nın atılmasıyla da oyun kurgusu bozuldu.
2. yarıda Konyaspor  yine penaltı buldu.Yatabare akıl almaz bir vuruşla topu auta atarken Beşiktaş diren kazanırken, oyunun kırılma noktası bu kaçan penaltı idi.Bu yarıda Beşiktaş'daki değişikliler konuk ekibi canlandırdı. Önce beraberliği yakalayan Siyah-Beyazlılar kısa süre sonrada galibiyete ulaştı. Bu yarıda her iki takımda top kaybı yaşadı. Yenilgiye düşen Konyaspor yeniden yüklenirken, iki tarafta gol kaçırdı ve maçın uzatma dakikalarında  Konyaspor beraberliğe ulaştı. Yeşil-Beyazlılar iyi oynadığı maçı berabere bitirdi.
Maçta hakem Ümit Öztürk gösterdiği kartlar  ve verdiği penaltılarla dikkat çeken isim oldu.

Yorum Yazın