Cengiz DÖNMEZ
Cengiz DÖNMEZ

Oyun değil skor güzel

03 Ekim 2022
3 dk Okuma
1 ay önce
Oyun değil skor güzel

Konyaspor, Süper Lig’de ilk kez karşılaştığı rakibi Ümraniyespor’u  zorlanarak da olsa 1-0 yenmeyi başardı.

Saha çimlerinin malum sebepten dolayı bozulması sonucu Konyaspor bu sezon ilk kez kendi saha ve seyircisi önünde oynamış oldu.

Maçın geneline baktığımızda Ümraniyespor daha iyiydi.  Daha çok gol pozisyonuna girdiler ancak gol ayakları beceriksiz olduğundan sonuca gidemediler. Ümraniye; rakip kaleye  6’sı isabetli 16 şut çekerken, KS ise 3’ü isabetli 8 şut çekti. Bu rakamlar, benim ne demek istediğimi anlatıyor. Yine KS’un 4 kornerine karşılık Ümraniye’nin 8 korner kazanması da, Ümraniye’nin rakip kalede çok dolaştığını ortaya koyuyor.

Kırmızı kart cezalısı Sehiç’in yerine oynayan Erhan, dünkü maçta başarılıydı. Rakibinin neredeyse yüzde yüz denilebilecek 3 şutunu doksandan çıkarmayı başardı ve gole izin vermedi. Dünkü maçta, Ümraniye’nin kalecisini –godl dışında- zora sokacak hiçbir pozisyonumuz ise olmadı.

Maçta iki de karşılıklı goller VAR’dan iptal edildi. İkisi de bence doğruydu.

KS’un dünkü oyunuyla üç puan alması ve yoluna devam etmesi iyidir. Ancak, İlhan Palut hocanın, bu maçın kasetini baştan sona tekrar izlemesinde de yarar görüyorum. Zira, Konyaspor, bu Konyaspor değil..

               

Yorum Yazın