Serdar USMAN
Serdar USMAN

Önce cerahat arındırılsın, sonrasına bakarız!

27 Kasım 2020
3 dk Okuma
1 yıl önce
Önce cerahat arındırılsın, sonrasına bakarız!

Ülkemizin; ekonomik, siyasal, jeopolitik, stratejik bir süreçten geçtiğini biliyoruz. En az dış düşmanlar kadar iç hainlerle de boğuşan bize benzer ülkeler olsa da geleceğimizi aydınlatıcı gelişmeler sonrası dış düşmanlar kadar bir o kadar da içimizde bulunup ta bizdenmiş gibi yaşayan yahutta sadece kişisel maslahat derdinde olanlara rağmen dimdik ayakta olmamız heveslendiriyor, gücümüze güç katıyor.

Yaşananlara yabancı değiliz. Tarihimizin her döneminde içimizden kolay satın alınabilen ucuz kişiliklerin varlığı, vatan ve millet meselelerinde herkesin aynı düşünce ve doğrultuda olamayacağını açık  ve net gösteriyor. Her dönemde içimizi bulandıran, bizi içimizden vuran hainlerle muhatap oluyor, mücadelemizi sürdürüyoruz. Örneğin asrımızın ilk çeyreğinde FETÖ belasıyla karşı karşıya kalan ülkemiz, dünyada belki de daha önce hiç görülmemiş iç hainler sürüsünün kendi doğduğu vatana ihanet edebilecek kadar gözünü kararttığını ve dışarıdan birilerinin yularıyla hareket etmeye çabaladıklarına şahit oldu. Bu ve bunun gibi ne belalar defettiğimizi her geçen gün yeni hatta daha da şaşırtıcı örnekleriyle önümüze serince karşımızda kümeleşen hainler ordusuyla onların ipini elinde tutan yabancı devletlerin ne kadar azimli ve kararlı olduklarını görüyoruz. Ama gördükçe de vatan aşkımız bin kat daha artıyor, gelebilecek her türlü saldırıya karşı milletçe bileniyoruz.

En büyük sorun, iç yıkım ekibinin varlığı... Ana muhalefet partisi olarak anca ülke çeyreğinin kemikleşmiş oyunu alabilen adını ifade etmekten imtina ettiğim şu bilindik müzmin siyasi parti sorunu.

Bu partinin milletimize görünmeyen çerçevede kimlerle irtibatlaştığı ve kimlerin ocağına odun taşıdığına dair ciddi kuşkularımız vardı ama artık kesinleşti ve gün geçtikçe de sinir bozucu hal almaya başladı.

Bu çeyrek destekli partinin yanına sokularak ileride maslahat hesabı güden AK Parti’nin kirli kan borusundan atılmış artık partilerin bir anda gaz verilerek sözde kurtarıcı edasıyla lanse edilmeye çabalanılması gündem konusu oldu. Bunları ciddiyetle değil de dikkatle gözlemliyorum. Fırsat buldukça FOX TV, HALK TV gibi milli menfaatlerimizle tezat kanalların haber programlarına katılarak CHP cenahınca kendilerine pompalanan gaz kadar seslerini yükseltip milletten destek bekliyorlar. Bu arada CHP ve kendine bağımlı kanallar ağızlarından çıkacak her lafa bir anlam yükleyerek bunların sırtından 18 senedir alt edemedikleri AK Parti'yi köşeye sıkıştıracak sahte bir kıvılcım peşinde koşuşturuyorlar. Niyet halis olmadığı için de rabbim her defasında tuzaklarını yüzlerinde patlatıyor.

Adına Millet İttifakı denen oluşumun halkın zihnini bulandırma adına yaptığı her çaba bir şekilde sönüyor. Çünkü geçmişte yaşananlardan ders çıkarmasını bilen halkımızın kahir ekseriyeti, bu yalanlara dönüp bakmıyor bile. Bazı kesimlerin halkı ekonomik verilerle avlama çabaları karşısında azıcık ta olsa kırılma yaşandığından ötürü ben bu yazımla dikkatinizi asıl büyük tehlikeye dikkat çekmek için karalıyor, tuzağa düşmemeniz için tüm gücümle gayret gösteriyorum.

Millet İttifakı oluşumunun temeli bozuktur. Herşeyden öte ciddi kan uyuşmazlığı var. Yapılanmada yer alan parti ve particiklerin tamamı daha iyi şartlar için çırpınmıyorlar. Nasıl bir etki altına girdilerse artık kıyasıya laf ebeliği yaparak vatandaşımızı, cendereden geçilen bir dönemde kandırarak kendi çıkarlarına hitap edecek yol aralama peşinde koşuyorlar.

Gelişmiş ülke olmanın gereği, geleceğimizi aydınlık yarınlara taşıyarak neslimizin daha iyi şartlarda yaşamasını istiyorsanız biraz sıkıntı çekmeye hazırlıklı olmak zorundasınız.

Hiç fedakarlıkta bulunmadan, karnı tok sırtı pek yaşam şartları altında keyfinden zerrece ödün vermeyip, sosyal medya mecralarından bağıra bağıra vatan millet naralarıyla bu memleketi hedeflediği zirvelere taşıyamayız.

Bırakın devletimiz doğru alanlarda kullanılıyorsa vergisini alsın. Alınan vergilerle yapılan savunma sanayi yapılanmamızın farkına hala varamadınız mı?

Pahalı yatırımlarla yapılabilen bu çalışmalardan zerrece bir netice çıkaramıyor musunuz?

Halktan alınan vergilerle yapılan onca altyapı, havalimanı, köprü, ulaşım, vs. hizmetleri anbean takip ediyoruz.

Herkes gibi bende ödemelerimde daralmalar, sıkıntılar yaşıyorum ama gelişmiş ülke ferdi olmanın gereği olarak yutkunup üzerime düşeni yapıyorum.

Bunlar olmamalı mı?

Ana muhalefet ve yanında sürüklediklerinin küçümseyerek tukaka ilan ettiği devasa yatırımların günün birinde bu vatan için ne kadar önem taşıyacağını anlamak işinize gelmiyor mu?

Celladının kucağına oturan particiklerin geçmişte yaşadıkları onca negatif siyasi gelişmelere rağmen bundan ibret alamamalarını sizce nasıl anlamalıyız?

Tekrar ediyorum. AK Parti’nin hataları yok mu? Elbette var. Çünkü o şu an iktidardadır. İktidarda olan kim olursa olsun hata yapacaktır. Hata yapmaması anormaldir. 

O halde herşeye rağmen devasa yatırımlarla ülkemize level atlatan Cumhur İttifakı ile birlikte yol almak mecburiyetindeyiz. Hele şu cerahat oluşturan yapılanmalar temizlensin de akabinde hukuk ve ekonomi alanında öneri ve eleştirilerimizi hep birlikte yöneltir gerekirse iktidarı kılıçlarımızla doğrulturuz.   

Unutmayalım! önceliklerimizi asla ötelememeliyiz.

Yorum Yazın