01 Aralık 2021
3 dk Okuma
10 ay önce
Nazarlık olsun

Konyaspor 5.viteste gittiği lig yarışında fren yaptı. Ligde 4 maçlık serimiz sona erdi.

Gaziantep deplasmanında alınan yenilgiye rağmen lig sıralamasında bir basamak yükseldik.

İlk 4 sıra için oynayan Atakaş Hatayspor, Alanyaspor, Beşiktaş, Karagümrük, Başakşehir, Galatasaray gibi takımların puan kaybettiği bir haftada puan almak önemli olacaktı.

Defans hattının iki önemli isminin aynı anda cezalı duruma düşmeleri ve Gaziantep karşılaşmasında oynamayacak olmaları tedirgin etmişti. Adil ve Anicic kötü oyuncular değil ama maç eksiklikleri ve ilk kez bir arada oynayacak olmaları açısındandı bu tedirginlik. Nitekim ev sahibinin ilk golünden önce ilk kez 11’de çıkan Mpoku’nun gereksiz elle oynaması sonucu kazanılan duran topta, Adil’in de tedavi için kale arkasında olmasıyla bir eksik adam paylaşımında Coulker ile beraberliği buldu.

Her şeye rağmen 5.dakika’da erken gelen penaltı golüyle öne geçtik. İki takımında açık bir futbolu tercih etmesi, tempolu oyun ile orta sahaları hızlı geçmeleri, pozisyon zenginliği olan keyifli bir maç oynandı. Top bizde, skor Antep’te kaldı. İki takımda galibiyeti hak etti, daha az hata yapan 3 puanı hanesine yazdırdı. 4 maçlık galibiyet serimiz sona erdi.

İttifak Holding Konyaspor öne geçti, Gaziantep yakaladı, ev sahibi öne geçti, biz yakaladık. 2-2 iken riskleri fazlasıyla alan İlhan Palut hocam, bir puana razı değilim der gibiydi ama eldeki puandan da oldu. Önemli eksiklerin olduğu maçta kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin.

Heyecanlı ve keyifli bir 90 dakika sonunda her iki takımda skoru değiştirmek için sürekli çaba gösterdi. Beraberliğe razı olmadılar. Kaybedene yazık olacaktı. Bize yazık oldu. Mendy’i durduramayan Skubiç’i oyundan almasını anlarım ancak Çikalleshi ve Serdar son anlarda skoru değiştirebilecek yetenekte oyunculardı diye düşünüyorum. Son 4 maçta 1 gol yiyen temsilcimiz, bir maçta 3 golü kalesinde gördü. Kaybettiğimiz bir haftada lig sıralamasında bir basamak yükselmekte ayrı bir sevinç olsa gerek.

Sonuçta bu bir yol kazası oldu. Nazarlık diyelim.

Yorum Yazın