Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Mülteciler üzerinden yapılmak istenen ne?

25 Nisan 2022
3 dk Okuma
5 ay önce
Mülteciler üzerinden yapılmak istenen ne?

10 yılı aşkın süredir devam eden Suriye’deki iç savaş sebebi ile ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyeli mültecilerin büyük bir kısmı ülkemizde misafir edilmektedir.

Ülkemizde bulunan Suriyelilerin 0n binlercesi Avrupa’ya geçmek isterken denizlerde boğulup can verdi ve on binlercesi de Yunanistan’ın uyguladığı zulümler sebebi ile ülkemize geri gelmek zorunda kaldı.

Sözde uygar ve medeni Batının mülteciler konusunda ikiyüzlü olduğu Rusya Ukrayna savaşında bir kez daha ortaya çıktı.

Suriyeli ve Afganlı mültecileri ülkelerine sokmayan Batı savaş dolayısı ile ülkelerinden kaçan Ukraynalı mültecilere ülkelerine kabul ederek ikiyüzlü ve alçak bir tutum sergilemektedirler.

Biz Ukraynalıları kabul etmesin demiyoruz ancak insanları dinleri ve renkleri üzerinden ayırmasına karşı olduğumuzu söylüyoruz.

İnsanları renklerine ve dinlerine göre ayıran Batıya içerde de hizmet eden bir grup bulunmaktadır.

Zira bunlara hizmet edenler geçmişleri araştırıldıkları zaman kendilerinin ya da atalarının da bu ülkeye göçmen olarak geldikleri görülecektir.

Zira bu ülkede göçmen olarak sadece Suriye ve Afganistanlılar yok birçok ülkeden göçmen barındıran bir ülkeyiz.

Başka ülkelerden de ülkemize gelen göçmenler olmasına rağmen sadece Suriye ve Afganistanlılar üzerinden yapılması art niyetten başka bir şey değildir.

Allah cc. Maide Suresi 51. Ayetinde şöyle buyuyor.

Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez. Maide Suresi 51. Ayet

Şimdi bir kez daha gördük ki bunlardan milletimize dost olmaz.

İçimizde bunlara hizmet eden ve her seferinden bu insanlar üzerinden Hükümete yüklenen bazı muhalefet partileri ya kime hizmet ettiklerini bilmiyorlar yâda mülteciler üzerinden içlerindeki Müslüman düşmanlıklarını dışa vurmaktadırlar.

Her toplumda olduğu gibi elbette Suriyeliler ve Afganlıların içinde suça karımış olanlarda var ve devlet bunun için gereken önlemi alıyor ve almaya devam edecek. 

Suça karışanları bahane ederek her zaman olduğu gibi son günlerde yine bu mülteciler üzerinden halkı kışkırtma gayretleri başlatıldı.

Hiç kimse ülkesini terk edip başka ülkelerde rezil bir hayat yaşamak istemez ancak hiçbir ülkenin başına ne zaman bir musibet geleceğini kimse bilmemektedir.

Yakın zamana kadar Ukrayna’nın bir savaşa girip ülkesinin harap olacağını insanlarının ülkelerini terk edeceğini kimse bilmemekte idi şuan iki aydır Ukrayna Rusya ile mücadele etmektedir.

Suriyeli mülteciler ülkelerinden zalim Esed’in zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınmışlardır. Zira Suriye’de yaşanan iki ülke arasında yaşanan bir savaş değildir.

Suriye’de yaşanan Esed eli ile İslam dünyasının şeytanı olarak bilinen İran tarafından mezhepsel bir katliama tabi tutulmaktadır.

Suriye’nin başındaki zalim gitmediği sürece bu insanlar asla güvende değildir.

Allah ülkemizi ve milletimizi bu tür fitnelerden muhafaza etsin İnşallah..

Yorum Yazın