Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Lig’e konsantre olmak

31 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Lig’e konsantre olmak

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne tarihine yakışmayacak bir şekilde veda eden Arabam Konyaspor, hedefini sadece lig olarak belirledi. Avrupa sonrası oynanan maçlarda fiziksel ve mental olarak çok gerilere düşen Yeşil-Beyazlılarda İlhan Palut Hoca, hedef küçülterek Avrupa’ya veda etmeyi tercih etti. Bizler açısından kabul edilmeyecek bir durum olsa da, kendi açısından İlhan Palut hocaya da hak veriyorum. Deneyim kazandıkça ilerde büyük hedefler karşısında farklı tutumlar sergileyecektir. Avrupa’da yoluna devam etmeyecek takımlar bu sezon boşu boşuna Avrupa hedefi koymasın.

İki üç kulvarda yol alamayacaksanız taraftarı avutma politikası güdülmesin.

Gelelim Lige...

Lige adeta İstanbulspor karşılaşması ile başlamış olan Konyaspor, Avrupa maçı oynamadığı için gerçek oyun kalitesini ve mücadelesini, yorgun ve ne istediğini bilmeyen Fenerbahçe karşısında gösterdi ve önemli bir galibiyet alarak üst üste 2.galibiyetini elde etti. Bu sezon sadece Dinamo Kiev karşısında kaybeden Fenerbahçe’ye ikinci, lig ’deki ilk mağlubiyetini de yaşattı. Maçın genelinde topa sahip olma, topu kullanma ve etkili pozisyon bulmada üstün olan, açık futbolu tercih eden rakiplere karşı oyun hakimiyetini ve üstünlüğünü kabul ettirmeyi başaran Konyaspor, istediği ve hak ettiği galibiyeti almış oldu.

MAÇIN YILDIZI ZYMER

Dağınık ve dikkatsiz oyunu ile tepki çeken Adil’in kırmızı kartı ile dengelenen oyunda, son haftaların formda ve moralli Fenerbahçe’yi ceza alanına sokmayan temsilcimiz, puanı ne kadar çok istediğini göstermiş oldu. Özellikle Zymer Bytqi’nin etkili kullandığı sol kanattan ataklar geliştiren, orta sahada her an rakibe pres uygulayan Amir, Amar ve Soner ile göz açtırmayan Konyaspor, Muhammed Demir’in kafa vuruşundan tek golle altın değerinde 3 puan kazanmış oldu.

Kalede Sehiç her zamanki gibi güven verirken, Calvo biraz daha fit durumdaydı ve pozisyonlarda özgüvenliydi. Ahmet Oğuz ve Sitya çalışkandı. Muriç ve Adil etkisizdi. Endri ve adeta tank gibi top saklayan ve muhteşem şutu direkte patlayan Uche enerji ve direnç kattı. Jesus’un Arda’yı oyuna almayışı da Konyaspor’un avantajı oldu.

RESMİ SİTE NEDEN GÜNCELLENMİYOR

Bu arada böyle önemli bir galibiyete rağmen resmi sitede tek bir haber yapılmaması, son haberin 26 Ağustos tarihinden girilmiş olması da Konyaspor kulübü için anlaşılır bir durum değil. Hatta bazı maçlardan haber bile olmaması tepki çeken bir durum olduğunu da hatırlatmak isterim.

Yorum Yazın