Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Lider karakterli takım

05 Eylül 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Lider karakterli takım

 

Vaduz maçı sonrası şöyle bir ifadem vardı, Konyaspor kendisinden zayıf bir takıma elenmiş olabilir fakat iki turnuvayı bir arada götüremediği için belki bu elenme yeşil beyazlıların önünü açabilir. Arabam.com Konyaspor Avrupa'dan elenme sonrasında 1-2 maç iyi gitmedi, İlhan Palut'un abartıldığı yazılıyordu artık medyada. Abartılan Palut'un takımı İç saha avantajını kullanamadan ligde 5 maçta gol yemedi ve maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu.

Gol yememek istatiksel olarak göze hoş geliyor olabilir, bu takım ilk maçında gol yiyebilir burada sorun yok. Önemli olan takım halinde edilen mücadele. Giresunspor gol atabileceği pozisyonlar buldu ama Sehic izin vermedi. 1-2 pozisyon vardı ki Bosnalı kedi yutmuş gibi uzuyarak çıkardı.

Muhammed Demir için de bir parantez açalım. Demir, Konyaspor'un üçüncü golcüsü olabilir demiştim, yanılmışım. Uzun vadede ne olur bilmiyorum ama tek bildiğim iki maçta attığı iki gol ve kazandırdığı 6 puan. Şu anda takımdaki en formda isim. Uche ve Diuf ile güzel bir forma yarışı olur. Üçünün de farklı özellikleri var.

Sonuç olarak 24 günlük araya kadar Hatay ve Galatasaray maçları var. Buradan çıkarılacak 4 puan içerdeki Ümraniye maçına nefes aldırır. Zemin hızlı bir şekilde yetişirse yeşil beyazlılar rüzgarı daha net arkasına alabilir.

Yorum Yazın