Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Kupa’da da şahane

31 Aralık 2021
3 dk Okuma
8 ay önce
Kupa’da da şahane

Süper Lig’de ilk devreyi 2.sırada tamamlayan İH Konyaspor, Kupa’ya da önem verdiğini ideal on bire yakın kadrosuyla gösterdi. Rakip takımın da kendi liginde lider olması ve başarılı bir sezon geçirmesi bunda etken olmuştur. İlk yarıda etkili olan ve 3 net pozisyon bulan Konyaspor, kaleci Orkun’u geçemedi. Kupa maçlarının sürprizlere açık olduğunu düşündüğümüzde ki Türkiye Kupası’nın gediklisi Galatasaray’ın elenmesi, Fenerbahçe’nin uzatmalarda zar zor kazanabilmesi, bazı süper lig takımlarının erken vedası son yaşadığımız kupa maçlarına örnek gösterebiliriz.

İlhan Palut hocamın, Serdar Gürler, Soner ve son Beşiktaş maçının etkili isimleri Konrad Michalak, Ahmet Hassan gibi isimleri on bir ’de başlatması turu hedeflediğini kağıt üstünde gösterse de ilk yarıda skoru değiştirecek golü bulamadı. Defans hattı ve kaleci tamamen farklı olsa da Ümraniyespor’a net pozisyon vermediler.

İkinci yarı başında Konya yarı sahasında çoğaldığı sırada kısa düşen geri pası kendi yarı alanından kapan Konrad Michalak, süratle rakip yarı alanda topu 60 metre sürdü ve topu ağlara göndermeyi başardı. Kontra atak planını uygulamak isteyen Ümraniye, kendi silahıyla vuruldu. Sezonun yıldızı Serdar Gürler’in akıl dolu ortasında Ahmed Hassan’a topu sadece filelere göndermek kaldı. Son 20 dakikada gençlerde görev alarak katkıda bulundu. Ümraniyespor ise beklenenin aksine çok etkili olamadı.

Son iki haftanın yıldız isimleri ile karşılaşmayı rahat kazanan İttifak Holding Konyaspor, kupada bir üst tura ismini yazdırarak, kupada da yoluna devam dedi. Sahamızda 17 maçtır yenilmemek ve kupada olsa bu rekoru 18’e çıkarmak da önemliydi. 2021 yılını güzel bir galibiyet ile kapatan Konyaspor, Lig’de olduğu gibi Kupada da emin adımlarla yoluna devam etti.

Yorum Yazın