Cengiz DÖNMEZ
Cengiz DÖNMEZ

KS, tarihi farkı kaçırdı

31 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
KS, tarihi farkı kaçırdı

Maçtan önce bana sorsalardı, “KS, FB’ye yenilmez ama yenemez de, berabere kalır” derdim..

Harbi böyle derdim. Yalan mı söyleyeyim.

Çünkü FB, ilk üç maçta 2 galibiyet 1 beraberlik almış, 13 gol atmış 5 gol yemiş, 3. Haftayı lider kapatmış.. Kaç yıldır başkan olan Ali Koç’un bir kupası bile yok.. Gözünü karartmış bütün yatırımını yapmış, bu sene şampiyonluk kadrosu kurmuş..

Ama maçı izledikten sonra şunu açıkça söyleyebilirim ki, KS tarihi farkı kaçırdı.

FB, hezimete uğrayabilirdi.

Hele 2. Yarının başlarında Muriç’in Altay’da kalan şutu, Uche’nin direkte patlayan topu, Hacıahmet’in sayılmayan golü.. Ve daha nice pozisyonlar..

Her iki takım da 10’a 10 oynarken KS’un Bytyqi’nin harika ortası ve Muhammet’in kafasıyla  golü bulması bilinçli bir atağın sonucuydu.

Yeni alınan Uche’yi de beğendim. Ayağıyla beynini birleştiriyor. Topu ölü bölgeye götürüp zamana oynamak elbette ki akıl işi..

Kırmızı kartta Adil’in bir suçu yoktu. Önceden sarı kartı vardı ama o pozisyonda yapacağı başka bir şey de yoktu. Bence gol bile yesen takımı bir eksik bırakmak hatadır.

Maçın hakemi iyiydi.. Pek hatasını görmedim.

Eskişehirde bizi ağırlayan kardeş Es-Es’e sonsuz teşekkürler. Konyaspor taraftarları adeta evinde gibi hissettiler kendilerini. Geçmişten gelen bu dostluk gelecekte de devam edecek..

Sonuçta, KS gol yemeden ve namağlup yoluna devam ediyor.

Haftaya Giresun’dan da puanla döneriz ve adım adım liderliğe yaklaşırız.

FB için de şunu söyleyeyim: Konyaspor karşısındaki FB şampiyon olamaz..

 

Yorum Yazın