Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Kritik virajı kayıpsız geçelim

18 Aralık 2021
3 dk Okuma
9 ay önce
Kritik virajı kayıpsız geçelim

Sahasında rakiplerine aman vermeyen Konyaspor için bugün oynayacağı Antalyaspor maçı Kritik bir viraj olacak.

Bu virajı kayıpsız geçip, ilk 9 sıradaki takımların birbirleriyle oynayacağı haftada puan olarak avantaj sağlamalıyız.

Gaziantep deplasmanı ve Ö.K. Malatyaspor karşısındaki puan kayıplarını Fatih Karagümrük karşısında 4 gollü, dört dörtlük bir galibiyet ile telafi eden Yeşil-beyazlılar, zirvede Trabzonspor’u takibini sürdürdü.

Kendi oyununu oynayan rakiplerine karşı çok daha rahat kilidi açan Konyaspor, önlem alan takımlara karşı ise kilidi açmakta zorlandı. Gaziantep maçında ve Malatya spor maçlarında bunu yaşadık. Bu durumlar için mutlaka B planı geliştirmeliyiz.

Antalyaspor, Nuri Şahin yönetiminde rakiplerini analiz ederek maçlarına çıkıyor. Kanat organizasyonlarına önem veren Kırmız-Beyazlıların hızlı oyuncuları işi bitirmeye çalışıyor. Bu maçta Fredy Ribeiro’ nun sarı kart cezası nedeniyle oynayamaması önemli bir avantaj olacak. Rakipten Amilton ve Güray Vural’a dikkat etmek ve önlem almalıyız.

Nuri hoca, Trabzonspor’u iyi analiz ederek, Lig’deki ilk mağlubiyeti yaşattı. Muhtemelen İttifak Holding Konyaspor’u da izlettirmiş veya izlemiştir. Bu maçta sağ ve sol defans hattımızın çok dikkatli oynaması gerekiyor.

Konyaspor ile Antalyaspor arasındaki son 9 maçın 8’inde beraberlik alınması da ilginç bir detay olarak dikkat çekiyor. Zirve yarışı ve ilk yarının son haftalarına yaklaşırken, özellikle iç sahada galibiyet almalıyız.

Soğuk havaya rağmen taraftarımızın ilgi göstereceği bu maçta, 3. Bölgede bulduğumuz pozisyonları mutlaka atmalıyız. Kaçırdığımız her pozisyon rakibe direnç olacak ve Konya’dan puan ile dönme umutlarını artıracaktır.

İlhan hocamın ve yardımcı antrenörlerimizin bir puan için gelecek olan Antalyaspor’un kilidini açacak çalışmalarını planladıklarını düşünüyorum. Bu planların sahaya yansımasıyla iç sahada Malatyaspor maçıyla ara verdiğimiz galibiyet serimiz için yeni bir başlangıç yapalım.

Yorum Yazın