Cengiz DÖNMEZ
Cengiz DÖNMEZ

Kritik eşik

13 Eylül 2022
3 dk Okuma
2 ay önce
Kritik eşik

Konyaspor aldı başını gidiyor..

Sezonun ilk altı maçında gol yemeden ve yenilmeden hem Konyaspor tarihinde hem de süper lig tarihinde birbiri ardına rekorlar kırıyor.

Üç deplasmanda iki galibiyet (İstanbulspor’u 4-0, Giresun’u 1-0), ve bir beraberlik (Ankaragücü ile 0-0) alan Konyaspor, ev sahibi olarak üç maçını da kardeş kulübün sahasında Eskişehir’de oynadı. Bu üç maçta da iki galibiyet (FB ve Hatay’ı aynı skorla 1-0) ve bir beraberlik (Başakşehir’le 0-0) elde etti.

Konyaspor’un bu başarısında tabi ki yönetim başta olmak üzere hocamız İlhan Palut ve futbolcu kardeşlerimizin payı büyük. Özellikle Eskişehir’deki maçlarımıza adeta sel olup akıp giden ve takımlarını destekleyen taraftarlarımızın desteği inkâr edilemez.

Süper Lig’de namağlup üç takım var: Konyaspor, Beşiktaş ve Başakşehir. Dün oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçının sonucunu henüz bilmeden yazdım, durum değişebilir ve namağlup takım sayısı ikiye inebilir. Gol yemeyen iki takım var, Konyaspor ve Başakşehir.. Dünkü maçın sonucuna göre durum bu açıdan da değişebilir.

Konyaspor maçlarını Cumartesi günü oynayınca, o günün maç skorlarına göre lider oluyoruz.. Bir günlüğüne de olsa lider olmak iyi bir durum. Şu durumda zaten Beşiktaş’la yarışıyoruz.

Geldik kritik eşiğe..

Bu hafta deplasmanda GS ile oynayacağız.

Bu maçı gol yemeden ve yenilmeden kapatırsak, yeni bir rekor daha kırmış olacağız.

Aksi olursa, normal hayata devam edeceğiz..

Sezon sonuna kadar gol yemeden ve yenilmeden gider miyiz?

Tabi ki bu abartı olur..

Futbolun doğasında gol atmak da var gol yemek de..

Yenmek de var, yenilmek de..

Ancak ne kadar çok bugünkü durumumuzu sürdürürsek bizim için o kârdır..

Ben inanıyorum ki, GS’dan gol yemeden ve yenilmeden geçeriz.

Yeter ki bazı oyuncularımız şahsi oynamaktan vazgeçsinler ve sakın ha kırmızı kart görmesinler..    

Yorum Yazın