Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ
Hüseyin Rahmi GÜNDÜZ

Konyaspor’un şifresi; Birlik, beraberlik, inanç

08 Ocak 2022
3 dk Okuma
8 ay önce
Konyaspor’un şifresi; Birlik, beraberlik, inanç

Sezonun ilk yarısını tarihinin en iyi başlangıcını yaparak geçen Konyaspor, 39 puan ile ikinci sırada yer alarak 2021’in flaş takımı oldu. Bu istikrarlı başarının sırrı olarak ta birlik, beraberlik ve başarıya inanmak olarak ifade edilebilir.

Ekip olarak hareket edebilen ve geçen sezonun son haftalarında başlayan takım başarısı, Yönetim, teknik heyet, futbolcu kaynaşması ve taraftar bütünleşmesi ile devam etti.

Ayrıca saha içindeki başarının gölgesi de saha dışı başarısıdır. Bunda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay, Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan, diğer gizli kahramanların siyasi ve spor lobiciliği de önemli bir etkendir. Başarı anlık yakalanır, devamı bu saydığım saha dışı faktörlerin de devreye girip, şehrimizin, takımımızın haklarının savunulmasıyla, yalnız olmadığının gösterilmesiyle artarak devam eder.

Saha dışındaki bu maddi ve manevi destekler, yönetimin demeçlerini ve elini güçlendirirken, sahada teknik heyet ve futbolculara öz güven olarak yansır, yansımaktadır.

Maddi olarak, ekonomik olarak sıkıntı yaşayan yüzlerce kulüp varken, bu sıkıntılar içinde başarıyı yakalamak ve devam ettirebilmek ancak bu birlik olmanın sırrından geçmekteydi. Kolej havası tabiri bu yıl Trabzonspor ve Konyaspor için tam da kullanılabilecek en güzel ifadedir.

2021’in en başarılı iki takımını 2022’de zorlu bir maraton daha bekliyor. Elbette kırılma anları olacak, daha çetin, daha zor maçlara sahne olacak 2.devre, mücadele hem zirvede hem de ateş hattında harareti artıracak, 4 takımın düşeceği bir sezon düşününce her maç kendi özelinde değer kazanacak ve her puan paha biçilmez değerde olacak. Rakipler, Trabzonspor’a ve Konyaspor’a karşı ayrı bir motivasyon ile çıkacak. Büyün bunların üstesinden 2 yıl daha Konyaspor’un başında kalması için imza atılan İlhan Palut hocam ve futbolcular gelecektir. Yönetim ve taraftarın güvendiği, başarının mihenk taşlarını oluşturan maç sonuna kadar pes etmeyen, maçı bırakmayan anlayış hepimize bunu aşılıyor ve rahatlatıyor.

Yorum Yazın