Ertuğrul Dilek

KONYASPOR’UN HAKKI BİR PUANDI

17 Eylül 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
KONYASPOR’UN HAKKI BİR PUANDI

Kabul etmek gerekir ki daha iyi olan taraf yoktu. Ancak ev sahibi Konyaspor pozisyon üretti, gollük akınlar yaptı ama gol atmayı beceremedi. Eşit ağırlıklı iki takım sahada vardı. 
Konyaspor ise adeta voleybol oyunu içinde dönüşüm halinde idi ve başarılı  performans gösterdi. Oyun ve net pozisyon üstünlüğü, topla oynama süreleri kafa kafaya olmasına rağmen  Konyaspor forvetleri daha çabuk olsaydı meşin yuvarlak filelerle buluşabilirdi.
 Konyaspor topla oynadığı  sürelerde üretkendi. Ne varki top çok kaybı bu üretkenliği gol ile süsleyemediler. Özellikle ikinci yarıda net pek çok pozisyon buldular.
Ligde iyi bir başlangıç yapmıştı. Umarım sonunu iyi getirebilir. Fenerbahçe maçı elbette ölçü değildir. Teknik direktör Çalımbay’ın daha öncede söylediği gibi lig yeni başladı.
 Dün Rıza Çalımbay’ın  yaptığı oyuncu değişiklikleri yerindeydi ama, biraz gecikmeli oldu. Orta sahada hem   çıkması çok verimsiz olan bu alanı biraz toparlama adına yapılmış hamlelerdi. Gerçi  yerine oyuna aldığı   ile ilk dakikadan itibaren didişmeye başlayan, alabileceği verimi minimuma indirdi ama yine de bu hamlesi doğru tercihti.
Taraftarın ve Konyaspor’un umudu, beklentisi,  bundan sonraki maçlar ve alacağı galibiyet ve puanlarla yola devam etmektir. Çünkü Konyaspor dünkü oyunu ile yenilgiyi hak etmedi ve maçın hakkı en azından bir puandı.
 

Yorum Yazın