Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Konyaspor klasiği

30 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Konyaspor klasiği

Maça kadrosu elimize geldiğinde Konyaspor'un avantajı bariz bir şekilde ortaya kondu. Jesus Bytyqi'nin karşısına Lemos'u konumlandırması İlhan Hoca'yı rahatlatmıştır.

Valencia'nın 22. dakikada kırmızı kart görmesi ise Arabam.com Konyaspor'un dezavantajına dönüştü. Çünkü Fenerbahçe 4-4-1'ye geçerek kademesini korudu. İlginçtir Konyaspor 10 kişi kaldıktan sonra yeşil beyazlılar daha iyi oynamaya başladı. Gel-gitlerin çok olduğu ama temponun yalnızca ev sahibinin yaptığı 90 dakika oynandı. (Michalak olmamasına rağmen) Maç sonrası hocaların açıklamalarını yerinde takip ettim. Önce Jorge Jesus geldi. Valencia oyundan çıktıktan sonra dengelerini kaybettiklerini ve daha sonra yenildiklerini söyledi.

Halbuki Valencia'dan 30 dakika sonra Adil de kırmızı kart gördü. 46 dakika iki takımda 10 kişi oynadı. Yani açıklamanın alt metni yoktu.

Sonra İlhan Palut açıklama yaptı.

Fenerbahçe'nin son maçlarını çalıştıklarını, hangi sistemle oynadıklarını bildiklerini ve kazandıklarını söyledi. Maç analizini iyi yapan takım bugün kazandı.

Ligin favorisi, en çok gol atan takımı 1 tane isabetli şut çekemeden maçı kaybetti ise bu galibiyet önce kazanan takımın teknik heyetine yazar. 50. Dakikada Muric gol atsa skor daha farklı da olabilirdi.

Arabam.com Konyaspor takım savunmasını çok mücadele ederek doğru yapmaya devam etti ve 3 puanı rahatlıkla aldı. 4 maç yenilen gol sayısı 0. Gol yememek takımın direncini arttırınca ileri hücum hattı daha rahat hareket ediyor.

Yorum Yazın