A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

KONYASPOR İÇİN GELECEK ÇOK ZOR

27 Ocak 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
KONYASPOR İÇİN GELECEK ÇOK ZOR

Atiker Konyaspor , önce savunma ve sonrasında Gençlerbirliği önüne  ya üç puan, ya üç puan parolasıyla başladı. Lig, kupa maçları ve Trabzonspor  maçında yaşanan hakem travması Yeşil-Beyazlılar alacağı galibiyet bu takıma nefes olacak, bazı sıkıntıları bertaraf edecekti.Bu olmadı.
Başlıkta da belirttik, Bu maç 3, değil 6 puanlık maçtı. Hatta öyle ki tabanda birçok takımda  sonucu heyecan ve merakla bekledi. Ümit Özat istediğini akıllı ve aldığı riskle aldı. Kutlamak gerekir.
Konyaspor için Ortaya konan futbol ilk yarıda  başka, 2. Yarıda çok farklı idi.  Yine Konyaspor 3. Bölgedeki eksikleri çok bariz belli oluyordu. Yatabare ve kurtarıcı olarak alınan Orkan sahada yoktu. .Konyaspor’lu taraftarda  Ankara’da çok soğuk havada görevini layıkıyla yaptı.
Özdelik  istediğini sahada yaptıramadı ve malzemesi de buydu.Teknik adamın elini güçlendirmekte yönetimin işi olduğunu düşünüyorum.Çünkü düzenli oynayanların alternatifi olmadığından takım yoruluyor...Artık şu transfer gündemini bitirmek ve yeni oyuncular alıp, işi bitirmek lazım. Neye mal olacaksa bu iş bitirilmelidir.Eksiklerin doldurulması gerekir.  10 kişi ile yenilgiden galibiyete yükselmesini de kutlamak gerekir.
Bu sonuçla  Konyaspor  için çok daha zor br dönem başlayacak. Ancak  maraton uzun. Konyaspor mutlaka toparlanmalıdır. Bundan sonrası için bu kadro ile devam edilirse  Mehmet Özdilek’in işinin çok zor olacağını düşünüyorum.

Yorum Yazın