Ertuğrul Dilek

Konyaspor Disiplinli Oyunu ile …

29 Kasım 2016
3 dk Okuma
5 yıl önce
Konyaspor Disiplinli Oyunu ile …

Ligde 12. Haftanın kapanış maçı iki Avrupa yorgunu Konyaspor ile Osmanlıspor karşı karşıya getirdi. Ev sahibi ekip Konyaspor 3 puan için çıkarken, Osmanlıspor ise en azından bir puan hesabıyla maça canlı başladılar.

Her iki takımda futbolu futbol gibi oynadı. Osmanlıspor baskılı idi ama, son vuruşlar yapılamadı. 2. Yarıda Konyaspor bastırdı. Osmanlıspor kontra ataklarla tehlikeli oldu. Zevkli ve heyecanlı bir maçtı. Konyaspor taraftarını da tebrik etmek gerekir. Takımlarına sonuna kadar sahip çıktılar ve semeresini aldılar.
2’nci yarıda ise oyunun mutlak hakimi olan bir Konyaspor izledik ama, yukarıda da belirttiğim gibi Osmanlıspor’da kontra ataklarda oyunu güzelleştirdi.
Konyaspor’un rakibini daha önde karşılaması ve pres yapması gerekirdi. Bunu yaptığı anlarda rakibi önünde etkili olabildiler..
Fizikli, disiplinli, organize ve iyi savunma yapan Osmanlıspor’da da etkili oyuncular vardı. Konyaspor’da oyun boyunca disiplinden kopmadı. Konyaspor’da defansta Skubic vöe Douglas ve zaman zaman Ali Turan çok iyi savunma yaptı. Kaleci Serkan birkaç iyi top çıkardı.
Her iki takımda yukarıda belirttiğim gibi yorgundu ama, iki takımda iyi mücadele verdi. Oyunları zevkli ve çekişmeliydi ve beraberlik bence oyunun hakkı idi diyeceğim ama, eğer Konyaspor forveti biraz daha dikkatli olsa 3 puanı alabilirdi.

Yorum Yazın