Yaman ADAM
Yaman ADAM

Konya’dan Monşer Geçti

21 Temmuz 2014
3 dk Okuma
8 yıl önce
Konya’dan Monşer Geçti

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Cuma günü MHP-CHP dayanışması/işbirliği(!) ile Cumhurbaşkanı çatı adayı Ekmel Bey şehrimizdeydi.
CHP’li kardeşlerimizle MHP’li kardeşlerimiz Çatı’nın/Ekmel Beyin sağında ve solunda kol kanat germiş vaziyette kerhen de olsa canhıraş bir gayretkeşlik içindeydiler.
Daha dün kanlı bıçaklı bu kardeşlerimizin bugün sergiledikleri bu dayanışma her ne kadar bir emrivaki/dayatma da olsa gözlerimizi yaşartmıyor değil.
Kurtla kuzunun aynı çatı altında siyasî bir çıkar uğruna da olsa bir araya gelmeleri ya da başka bir deyimle mut’a nikâhı kıymaları 10 Ağustos hezimetinden sonra daha bir hırsa kapılıp (MCHP) Milliyetçi Cumhuriyet Halk Partisi adı altında yeni bir Çatı Parti kuracaklarının/kurmak zorunda kalacaklarının ipuçlarını veriyor.
Bu düşüncemden dolayı bana “Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyorsun!” diyenler çıkabilir. Ama “Görünen köy de kılavuz istemiyor” gibi geliyor.
Sağduyulu, gerek MHP’li ve gerekse CHP’li kardeşlerimizin bu Siyonist-Haçlı İttifakı’nın bir projesi olan kirli oyuna gelmeyecekleri, titreyip kendilerine gelecekleri, oyun içinde oyun olduğunu fark edecekleri kanaatimi muhafaza etmek istiyorum.
“Testinin içinde ne varsa dışına o sızar”mış ya. Ekmel Bey’in, Ortadoğu ve Filistin hakkındaki görüşlerini bu seçim sürecinde zaten öğrenmiş olduk. Ekmel Bey, Türkiye’nin Ortadoğu ve Filistin konusunda tarafsız kalması gerektiği görüşündedir. Her ne kadar bu görüşünden çark etmeye/geri adım atmaya/kelime oyunları yapmaya çalışsa da, biz onun ne mal olduğunu biliyoruz. Zira “Dün dündür, bugün bu gündür” mantığının son kullanma tarihi çoktan geçmiştir.
(MCHP) Milliyetçi Cumhuriyet Halk Partisi projesinin 2015 genel seçimlerini kazanma ve AK Parti’den kurtulma projesi olduğu gerçeğini biraz düşünen her insan kavrayabilir. Dolayısıyla Çatı adayı Ekmel Bey’in bu iki partinin başına geçerek Paralel Yapı ve diğer ufaklıkların da gazıyla AK Parti’yi yönetimden uzaklaştırma hâyâli/projesi adım adım uygulanmaktadır. Tabi bu da benim hâyâlim. Hâyâl mi, gerçek mi olduğunu 10 Ağustos hezimetinden sonra ömrümüz olursa göreceğiz.
Ekmel Bey, Siyonist-Haçlı İttifakı’nın Pensilvanya destekli Türkiye’nin Sisi Versiyonu’dur. Sisi'yi destekleyenler ile CHP ve MHP’nin Çatı Adayı’nı destekleyenler aynı kişiler, aynı mihraklar, aynı mahfiller, aynı çevreler, aynı devletlerdir. Sisi'yi İsrail destekliyor, Kemal Kılıçdaroğlu destekliyor. Nitekim Darbe’den sonra destek amacıyla CHP, milletvekillerinden oluşan bir grubu Mısır'a, Sisi'ye gönderdiğini unutmadık. Bahçeli ise zaten “denize düşen yılana sarılır” hesabından Kılıçdaroğlu'nun ağzına bakıyor. O ne derse, tekrar ediyor. Tabi ki Merhum Alpaslan Türkeş’in de kemikleri sızım sızım sızlıyor.
Merhum Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun kemiklerini de BBP genel Başkanı Mustafa Destici’nin şok eden çatı adayı destekleme kararı sızlatıyor. Her ne kadar gerek Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün’ün karşı çıkışı ve genel başkanlıktan aforoz edilişi, gerekse BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok’un Genel Başkan Destici’ye tepki göstermesi olayları patlak verse de, BBP adına Destici’nin bu ayıbı tarihe kayıt düşülmüştür. Umarız Merhum Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun ruhaniyetinden ve sevenlerinden özür dileyerek yaptığı yanlıştan dönme erdemini gösterir. Yoksa “Su Destisi Çatı yolunda kırıldı!” der geçeriz.
Çaldığı topraklar üzerinde kurduğu terör devletiyle 1948’den beri Filistin halkına kan kusturan zalim İsrail’e kurulduğundan bu yana “Dur!” diyebilen, “Siz çocukları ve kadınları öldürmeyi iyi bilirsiniz!” diyebilen, “Haksızlık karşısında susmayan” tek lider Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. On iki yıldır yaptıkları da ortadadır. Onu sevip sevmemek kişisel bir tercihtir ama yaptıklarını takdir etmemek insanın kendisini inkâr etmesi demektir. Zalimlere karşı cesur, mert, kararlı, imanlı, inançlı, fakirden, ezilenlerden, bayrağına, vatanına, milletine hizmetten yana olduğunu görmemezlikten gelmek güneşi balçıkla sıvamak anlamına gelir. Gerçeği örtmek, doğruyu söylememek olur. Yiğidin hakkını yiğide vermemek olur.
Kullar planlar kuracaklar, tuzaklar kuracaklar; ama sonuçta Allah(cc)’ın planı ve tuzağı işleyecektir. Bunu biliriz, buna inanırız.
Konyalı seçmen, elini vicdanına koyup sandıkta özgür iradesini sergileyecektir.
Hayırlısı diyoruz.
Peygamber Efendimiz(sav)’in Hz. Aişe(r.anha) annemize tavsiye ettiği Kadir Gecesi duasıyla ve bayram tebrikiyle yazımızı noktalayalım.
“Allah'ım sen affedicisin, affetmeyi seversin; bizi ve tüm İslâm âlemini affeyle!...”
İslâm Âlemi’nin Kadir Gecesini ve mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor; mazlumların kurtuluşuna, zalimlerin ıslahına/mümkün değilse helâkine, ülkemizin ve tüm insanlığın barış ve kardeşlik içinde yaşamasına vesile olmasını niyaz ediyorum.
Rabb’im, hepimizin ibadet ve dualarını dergâhında kabul etsin!
Allah(cc)’a emanet olunuz.
 

Yorum Yazın