Oğuz Dizer
Oğuz Dizer

KONYA CLASSİCO!

01 Mayıs 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
KONYA CLASSİCO!

Son zamanlarda izlediğim klasik Konyaspor mücadelelerinden biri daha örneklendi. Evet 10 müsabakadan beri galibiyet sevinci yaşayamayan Yeşil  Beyazlı ekip, yine kazanamadı ama yenilmedi de ! Kocaman’ın sağlıklı savunma anlayışı, gayet güzel işledi. HacıŞakir sabun kalıbı gibi yerleşik ve rakibe pas alanı bırakmayan anlayışa karşı, şampiyonluk adayı Galatasaray formül üretemedi. Hatta oyunun büyük kısmında topa sahip olmasına rağmen, konuk ekip stadyumdan yenik dahi ayrılabilirdi. Sol kanattan gelişen Galatasaray ataklarında Uğur mükemmel kademe örnekleri verdi. Dalgakırandan farksız sağlam duruşuyla, gol arayan rakiplerini adeta bezdirdi. Zaman zaman hücum aksiyonlarında da, attığı sürpriz toplarla yıldızını parlattı. 
22. dakikada hakem Mete Kalkavan’ın asist tadındaki dokunuşuna, eğer Ömer Ali hazırlıklı olsaydı, Konyaspor’un 90 dakikadan galip ayrılması dahi sürpriz olmazdı. Kocaman dar alanlar bıraktığı rakibine, sağlıklı pas ve gol ümidi şansı da tanımadı. Serkan’ın mükemmel kurtarışlar yaptığı müsabakalar izlemiş ve sizlerle paylaşmıştım. Dün gece başarılı kalecinin yere yattığını, gören var mı ? Ömer Ali, Skubic, Zuta, Miloseviç oyun boyunca Fofana ve Yatabare’nin tehlike çanları çalmasına  eden olacak katkı sağladı. Sağladı da olmadı.
Galatasaraylı olarak dün gecenin beraberliğinden mutlu olmadım. Sarı Kırmızılılardan beklediğim hücum aksiyonlarına da, maalesef şahit olamadım. Hele hele 73’te Jevtovic’in şutu lezzetine konuk tarafında hiç rastlamadım. Gol kralı adayı Diagne bu Konyaspor savunmasına nasıl olmuşta goller atmış, vallahi anlayamadım.
Beraberlik Konya classico realitesine uydu yani... Hayırlısı...

Yorum Yazın