Serdar USMAN
Serdar USMAN

Konunun patates soğan olmadığını anladınız mı?

20 Kasım 2020
3 dk Okuma
1 yıl önce
Konunun patates soğan olmadığını anladınız mı?

Türkiye’de çok sayıda siyasi parti var. Bunlardan bir kısmı gündemde yer bulabilirken kalan çoğunluğunun tabela partisi olmaktan öte geçemediğini görüyoruz.

Siyasette bir amacınız ve odak hedefiniz olmazsa olduğunuz yerde çakılır kalırsınız. Taraftar toplayamadığınız gibi belki bir kaç kıytırık televizyon kanalında vakit doldurmak amacıyla çekilen açık oturum programlarından birine katılma şansınız her zaman vardır. Ama izleyeniniz olmaz.

Akşam televizyonu açtığımda karşıma bırakın yüzlerce, binlerce kanal çıkıyor. Türkiye’nin alışılagelmiş kanalları var. Bu kanalların ismini vermeye gerek duymuyorum. Zaten biliyorsunuz.

İşte siyasette aynen böyledir. Partiyi bir şekilde kurarsınız ama tabeladan öteye geçip ülkenin halkı arasında konuşulmaya bile gerek duyulmaz.

Bazı düşüncelerimi sizlerle paylaşmayı ümit ediyorum. Siyasi partiler de aynı televizyon kanalları misali gözönünden uzak olanları sıyırdığınız zaman ortaya taş çatlasa kala kala 10 parti kalır.

Önemli olan yaptığınız işe hakimiyetinizin ölçüsüdür. Devlet yönetmek parti kurmak kadar kolay değildir. O yüzden ekranlara çıkarak ortaya proje koyamayan ve devamlı yerici siyaseti benimseyen siyasi oluşumların çoğu kısa zaman içerisinde çöp olmaya mahkumdur. Bu yüzden bir gerçeğe dikkatinizi celbetmek istedim. Türkiye’de ana muhalefet partisince bugüne kadar zerre proje üretilerek gündeme geldiğini duydunuz mu?

Ekrana çıkıp oy devşirme amaçlı, vatandaşımızın damarına hitap eden konularda zayıf noktalarından yakalayarak onların sadece sempatisini kazanmak derdinde olmaları bir fecaattir. Ülkem adına üzücü bir gerçektir. Hatırlamışsınızdır, bir ara yükselen patates ve soğan fiyatlarıyla hepimizin zihnine nüfuz ederek neredeyse onca devasa yatırım, savunma ve harp sanayiinde çığır açan iktidara karşı eften püften sebeplerle sırtımızı dönüverecek moda sokmuşlardı. Allah’tan halkımızın çoğunluğu tehdidin bilincinde olduğu için hızlı bir şekilde kendini toparlayarak bu fırsatçılara yol aralamadı.

Şimdi bakıyorum. Gençlik yıllarımda gördüğüm o rezil yıllarımızın müsebbibi parti ve yanında ki şakşakçı particikler kurtarıcı edasıyla ekranlarda halkın zihnine girmek ve onları avlayıvermek derdine düşmüşler.

El ele vermişler, geçmişte söve saya yerin dibine soktukları kişilerle kendi başlarına alt edemedikleri AK Parti’yi; IYI, HDP, Deva, Gelecek ve SP ile yıkmayı planlıyorlar.

Ama rabbimin hesabını hiç düşünemedikleri için her adımda da tökezliyorlar.

Geçen kendilerine bağlı medya organlarından birinde gözüme çarptı. Hepsinin ortak oyuna rağmen AK Parti ve MHP’nin oylarına ulaşamadıklarını ortaya koyuyordu.

Daha öğrenemediniz mi?

Rabbim samimi olmayanların hesabını er ya da geç alabora ediverir.

Artık ana muhalefet ya da muhalefet partisi ifadelerini kullanma ihtiyacı duymuyorum.

Mağlubiyete doymayan birlikteliğin can bulmuş halinin günümüzde ki ismi, neresinden bakarsanız bakın : Millet İttifakı’dır.

Değerli okurlarım. Uyanık olmak zorundayız. Eğer AK Parti’nin akılcı politikaları olmasaydı ve Millet İttifakının fırsat buldukça küçümsediği İHA ve SİHA’larımız destan yazmasaydı. Ermenilere diz çöktüren bu zafere asla imza atamazdık. Eğer KKTC’de Kapalı Maraş’ı kısmen de olsa açıyor ve yakın tarihte tamamen açılacağının müjdesi verilebiliyorsa, ardında iktidarın başarılı icraatleri ve dirayetli duruşu vardır. Laf ebeliğiyle başarıları gölgelemeye çabalayan muhalefetin beceriksiz aynı zamanda eleştiriden öte iş yapamayan temsilcilerinin çabaları nafiledir. Asla halkımızı geçmişte olduğu gibi kandıramayacaklar.

Kendi kıta sahanlığımızda onca bağrışa çağrışa rağmen geri adım atmaksızın petrol ve doğalgaz arama çalışmaları yürütebiliyorsak bunda devletimizce atılan dev adımlar vardır.

AK Parti tarafından yapılan her adımda iftira ve karalama kampanyası peşinde koşan CHP ve yanına takılan döküntülerin memleket hayrına yapacakları iğne ucu kadar hizmet ve yatırım düşünceleri olmaması hazindir. Çünkü yatırım yapabilecek kadroların oluşturulması bir süreç aynı zamanda başarı işidir. Haydi demeyle teşekkül edivermez.

Millet İttifakı cephesinin net duruşu ve pozisyonu yok. Yatırım programı yok. O yüzden patates ve soğana takılıp bu garabet oluşumların ardına takıldığınız anda ülkemiz için tehdidin pimini ferden çekmişsiniz demektir.

Gerçek yüzlerini anlamak için yakın çalışma arkadaşlarının ifadelerini dikkate alın ve dinleyin. Muharrem İnce’den CHP’nin iç yüzünü, Ümit Özdağ’dan da IYI’nın iç yüzünü.

Yorum Yazın