Ahmet Turan
Ahmet Turan

Konsiad’da Kaya Dönemi

13 Haziran 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Konsiad’da Kaya Dönemi

Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği olan (KONSİAD) Konya Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel kurula tek aday olarak giren Çelikkayalar Alış-Veriş Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kaya Konya KONSİAD’ın yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

Hayırlı olsun.

Ali Kaya başarılı bir iş adamı.

Konya da sevilir.

Gururu, kibri yoktur.

Kapısı her zaman ve herkese açıktır.

Konya’yı ve Konya ya yatırım yapan sanayici ve iş adamlarını sever.

Her Ramazan ayı öncesi yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Çelikkayalar Alış- Veriş Merkezlerindeki özellikle gıda ürünlerindeki indirimleri ile tüketicinin hayır duasını alır.

Hatta bu indirimleri Ramazan ayı boyunca devam ettirmeyi de gelenek haline getirmiştir.

Ali Kaya dönemi Konya KONSİAD’da olduğu gibi İstanbul genel merkezinde de hareketli ve canlı dönemin başlangıcı olacaktır.

Şimdi gelelim genel kurul konuşmalarına.

Açılış konuşmasını KONSİFED Federasyon ve KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik yaptı.

Çelik, KONSİAD’ın Türkiye ve dünyada bulunan Konyalı İş insanlarını bir çatı altında toplayarak kendi aralarındaki ticari ilişkiyi artırmak amacıyla İstanbul’da 2009 yılında kurulduğunu,  derneğin hedefleri doğrultusunda İstanbul Genel Merkezden sonra Antalya, İzmir, Ankara, Bursa, Yalova, Konya şubelerinin oluşturulduğunu belirtti.

Çelik ayrıca İstanbul Anadolu, Bulgaristan Varna, Fransa Lyon, Rusya Başkurtistan Ufa temsilciliklerinin oluşturulduğunu, daha sonra bu temsilciliklerin şubelere dönüştürüldüğünü ifade ettikten sonra şunları söyledi.

Şimdi de derneklerimizi bağımsız dernekler haline getirerek çalışmalarını sürekli gözlemleyerek onlara yol göstererek iş insanlarımızın dünya ticaretinde etkili olması için ufkunu açacak çatı örgütümüz (KONSİFED) Konyalı Sanayici ve İş İnsanları Federasyonumuzun kurulması aşamasındayız.

Ali KAYA da konuşmasında ülkemizin kalkınması için yatırım-istihdam ve ihracatın önemi çok iyi anlaşıldı. Konyalı iş adamları olarak el ele, gönül gönüle vererek ülkemizin kalkınması için çalışmayı kendimize ilke edindik.

Genel kurulda yönetim kurulu Asil üyeliklerine seçilen başkan ALİ KAYA ve yönetim kurulu üyeleri İLHAN IŞIK, DURMUŞ ALİ KANDAK, HABİP GÜNGÖR, YUNUS DEREBAĞ, OKAY TINKIR, MEHMET ERYILMAZ, BURHAN CANLI, İSMAİL KORKMAZ, OSMAN SUDA, OSMAN DOĞAN, MUSTAFA UĞUR HANEDAR,

CAHİT AY, NARİN KARTAL, YAVUZ ALTUNTAŞ, MURAT BOZKAYA, ATİLLA TARHAN, MUSTAFA DERESAL, İBRAHİM AZMAN, KAMURAN ŞEKER ve ÖMER ŞİMŞEK’i tebrik ederiz.

Yorum Yazın