Oğuz Dizer
Oğuz Dizer

KIYIMI GÖRDÜM!

14 Mayıs 2019
3 dk Okuma
3 yıl önce
KIYIMI GÖRDÜM!

Aslında ‘cinayeti gördüm’ diye başlığı atacaktım, zaten üzgün ve kırgın Konyalının içini iyice karartmama adına ‘kıyımı gördüm’ dedim. Neden ? Konyaspor iyi oynayıp, doğru işler ürettiği ve Allah için galibiyeti hak ettiği müsabakada, ‘badem edildi’ de o yüzden. 
Özellikle oyunun son 20 dakikasında sahada, Trabzonspor adına zerre etkinlik kalmadı, hele hele savunma aksiyonlarında konuk harbi dağıldı da, ömrüne bereket Özkahya ; Bordo Mavi renk hamilleri ömrüne ömür kattı! Çaldığı ve çalmadığı düdükler, futbol kuralları ve spor etiği kapsamında ‘haramilik’ değildi de, neydi Allah aşkına ?
Önce Konyaspor ve ardından da Beşiktaş’ı devirip 3. sıra hedefi kovalayan Trabzonspor Mevlana kentinde döne döne gaibe karışıp, tamamen sıra dışı  kalmaktan kurtulduysa; başarı direk olarak usta (!) düdüğündür! Sözde Özkâhya diye anılan fakat aslı dekapento işlerde ağalık olan düdüğün!
Dış saha oyunlarında 80 gündür yenilmemiş olan konuk, bu düdükler sayesinde 180 gün daha yine ayakta kalır ama emeğin kanı asla yerde kalmaz ! Jahovic’in imalat hatası mı, dip depremi mi , yoksa demir eksikliği ve aşırı zafiyet nedeniyle mi yıkıldığını belki VAR analizi sonucu tespit edebilirdik ama edemedik ! 
Özusta bir anda hafıza kaybı yaşamış ve VAR diye bir sistemin varlığını, unutmuş olabilir miydi acaba ? Sonra Yusuf Skubic’in boynundan nabzının atıp atmadığına bakmadı, kafa temasıyla ‘külhanbeylik’ dahi yaptı. Düdük zerre umursamadı. Aynı Yusuf yine Skubic’e bir çift daldı, yılların karakucak baş pehlivanı bile kıskandı. Ben de merak ettim bu genç sabi nasıl oldu da,sahada kaldı?
Netice ; Trabzonlu kardeşlerimizin şubattan itibaren süre gelen deplasman yenilmezliği muhafaza edildi de, bu arada Konyaspor gençlerinin emekleri, düdüklü korumalarca (!) gasp edildi.Buda böyle biline.
 

Yorum Yazın