Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

Kar altında kalan İstanbullular

31 Ocak 2022
3 dk Okuma
7 ay önce
Kar altında kalan İstanbullular

Ülkemiz son yılların en sert kışını yaşamaktadır bu bizler için sevindirici elbette son yıllarda iklim değişikliği kıtlık olacak yaygarasına inat Rabbim veriyor hamdolsun.

Bu kış son yılların bereketli yılı oldu.

Üstelik bu daha öncekiler gibi belli bölgelere değil ülkemizin her köşesine yağdı ve bu beyaz bereketten Antalya’da nasibini aldı.

Bazı haber kanalları her ne kadar beyaz afet diye tanımlasa da biz bunu bereket olarak görüyoruz.

Sorun kar yağmasında değil ama nere yağdığına ve bu bereketten kimlerin mağdur olduğunda.

Ülkenin her kesimi bu kar bereketine sevinemedi özelliklede İstanbullular zira İstanbullular için çile haline döndü.

Kar yağması sonucu İstanbullular yollarda çile çekti.

Tabi herkes değil özelliklede içlerinden birisi hiç çile çekmedi zira o kişi İstanbul’un Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu idi.

İmamoğlu İstanbullu yollarda çile çekerken kendisi belediyenin kar küreme aracı eşliğinde İngiliz büyükelçisi ile rakı balık sefası sürüyordu.

İmamoğlu’nun görüntüsü yayınlandığında CHP’nin trolleri önce inkâr ettiler sonra bir saat dediler daha sonrada bu görüşmenin 2 saat 50 dakika olduğu ortaya çıktı.

CHP’nin trollerinin bir kısmı özür diledi ancak daha sonra ne var yemek molası vermiş diyerek bu rezilliği savunmaya çalıştılar.

Zira meteoroloji günler öncesinden uyarmasına rağmen başkan büyükelçi ile balıkçıda neyin görüşmesini yapıyordu?

Her ne kadar çok önceden planlandığı söylense de o şartlarda iptal edilmesi gereken bir görüşmenin iptal edilmesi doğru olanı idi ancak İmamoğlu İstanbulluları düşünmek yerine İngiliz büyükelçisi ile görüşmeyi tercih etti.

Burada eleştirilen konu aslında İmamoğlu’nun büyükelçi ile balık yemesi değil bu yemeğin zamanlaması kadar hangi ülkenin büyükelçisi ile yemesidir.

Zira bu elçi İngiliz büyükelçisi ise orda durup düşünmek gerekiyor.

İBB Başkanı İmamoğlu, büyükelçiyle yemek yemesinin en az karla mücadele kadar önemli olduğunu söylüyor.

İmamoğlu, "İBB Başkanı'nın karla mücadele kadar dünyanın bu tarz ülkelerinin büyükelçileri ile kuracağı ilişki de sorumluluğudur.

İngiliz büyükelçi ile yemekte Türkiye - İngiltere ilişkilerini konuştuk" diyerek kendini savundu.

2023 seçimlerine giderken muhalefetin büyükelçiler ile görüşme trafiği neden yoğunlaştı?

İP’in Genel Başkanı Meral Akşener’in ABD büyükelçisi ile bir ayda dört defa görüşmesi 2023 seçimleri için batıdan destek alma arayışının bir parçası mı diye düşündürmektedir.

Peki, İmamoğlu’nun İngiliz büyükelçisi ile yaptığı bu görüşmeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun haberi var mı?

Alınan duyumlar Kılıçdaroğlu’nun haberinin olmadığı hatta bu olaylardan sonrada yemek hakkında bilgilendirilmediği yönünde.

Buda Ekrem İmamoğlu ile İP’in Genel Başkanı Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı gizli bir plan içinde mi oldukları sorusunu akıllara getirmektedir.

Zira içlerinde böyle bir çekişme varsa 2023’te yapılacak olan seçimde millet ittifakı yanlarına aldıkları kişiler ittifaka ne "Deva" olur nede "Gelecek" olur.

Muhalefetin kendi içindeki çekişmesi sebebi ile kar altından kalan İstanbul değil İstanbullulardır.

Yorum Yazın