Ahmet Yıldız
Ahmet Yıldız

“Kamil odur ki, koya dünyada eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser!”

25 Ekim 2021
3 dk Okuma
11 ay önce
“Kamil odur ki, koya dünyada eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser!”

1993 Yılında Recep Konuk Başkan ile yola çıkacağımızı babam rahmetli Çumra’da bilinen adıyla Dorlalı Eşref Yıldız’a söylediğim zaman ki sözlerini unutamam. Rahmetli babam arif insandı. Yaşanmışlıkları tecrübeleri öngörüleri ile tespitleri hep çıkardı bana;         

--- Hacı Ahmet oğlum çok isabetli karar almışsınız. Recep Konuk’u dinledim çok farklı şeyler söylüyor. Öngörüleri düşünceleri sıradan değil. Cenabı Allah kaza bela vermezse hem Çumra’nın hem Konya’nın hem de Ülkenin makûs talihini yenecek ufuk ve vizyonu var. Gücünüz yettiğince yanında olun! Demişti.

Nitekim yıllardır aynı sıradan alışagelmişin dışında farklı düşüncelere sahipti. Bizden önce yaşamış Akkocalarımızın ifadesi “ Farklı düşünen insanlar, bulundukları şehrin, ülkenin talihini ve tarihini değiştirirler.”

Recep Konuk Başkan 5 yıl Belediye Başkanlığı 22 yıl Konya Şeker Başkanlığı sırasında bu farklılığını göstererek hayal bile edilemeyen devasa projeleri 45 fabrika üniversite ile taçlandırarak hem Çumra hem Konya hem de Türkiye için olmazsa olmaz hizmetlere imza atmıştır.

Recep Konuk Başkanı yaklaşık 40 yıldır tanırım. Dile kolay gelir yarım asra varan zaman dilimi bu, bir de kısacık insan ömrünü göz önüne alırsanız bu zamanın anlamını daha iyi anlarız. Hz. Ebu Bekir(ra) ‘ce yol arkadaşlığı, kader arkadaşlığı yaptık. Allah’a hamdolsun Recep Konuk Başkanla geçen zamanın her saniyesinden, dakikasından, gününden, ayından, yıllarından bir kere olsun Cenabı Allah şahittir ki, pişmanlığımız yoktur. 

Evet, Allah razı olsun bizlerin başını hiçbir zaman öne eğdirmedi. 28 yıl siyaset, riyaset ve sonunda Konya Şeker nereden nereye getirdiğini  sadece Çumra, Konya, Türkiye değil dünya takdir ediyor. Üniversitelerde tez konusu olarak çalışılmakta Konya Şeker ekolundan bahsedilmektedir.

Tabi bunun yanında eksi bakiyeli yorgun çürümekte olan bir fabrikadan 45 adet fabrikayı meydana getirdi. Ayrıca  dünyaya örnek Gıda Üniversitesi, uzaydan bile gözüken ekilen milyonlarca ağaçları hele hele tren yolu paralelinde şimdi gelişli gidiş arı kovanı gibi işleyen destansı yapımı olan yol var ya her hepsini göz önünüze filim şeridi gibi getiriverin nereden nereye gelinmiş?

Yaptığınız hizmetler ve eserleriniz ortadadır. Cenabı Allah sizden razı olsun!

Yediden yetmişe Anadolu Türk insanının duasındasınız.

Bundan sonrasında Tarım Bakanı ile taçlanır hizmete devam edersiniz inşallah!

Yorum Yazın