A.Osman Renklibay
A.Osman Renklibay

KALKAVAN, BURAK

22 Ocak 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
KALKAVAN, BURAK


Maçı zor geçeceği belliydi. Konyaspor’un galibiyete ihtiyacı, Trabzonspor’un da  yukarı  hesaplarını devam ettirmek adına ligin ikinci yarısının ilk maçında  Her iki takımda temkinli ama, Trabzonspor oyun olarak etkili olmaya, Konyaspor’da korna ataklarla gol bulmaya çalıştı.
Trabzonspor’da isim olarak öne çıkan oyuncular vardı.  A. Kadir, Burak, Onazi, Konyaspor’da da Vedat, Ö. Ali. Serkan bu isimlerdendi.
Ancak ilk yarı skorunu bence  kaleciler belirledi. Hemen belirteyim Trabzonspor’un sert oyununa karşılık  şaşırtan karar hakem Mete Kalkavan’dan geldi. Ali Turan’ın belki ihtar alması gereken bir pozisyonda  kırmızı kart görerek takımını on kişi bıraktı. BSuna rağmen Konyaspor disiplini bırakmadı ve  az ama, ciddi gol poziyonları buldu. Burada bir de seyirciye bir şey söylemem gerekirse  taraftarın  Konya stadında eksikliği göze çarpıyordu.
İkinci yarı düşüncelerin aksine eaksik Konyaspor daha etkili idi. Trabzon’da ileride sadece A. Kadir kalıyor, Konyaspor ise bastıyordu.  Nitekim Milesoviç Trabzon filelerini havalandırdı ama, bundan sonra Trabzonspor için verilen penaltı her halde az gördüğümüz bir penaltı idi. Skubic’in eline çarpan  ve oyun devan ederken, bu pozisyondan sonra  hemen hemen 2 dakika sonra   Konyaspor’un aleyhine verilen penaltı vardı. Arkasından yine Burak’ın fırsatcılığı vardı ve Konyaspor ile yenilgiye götürdü ama, Konyaspor hem hakem  Mete Kalavan, hem de Trabzon’a teslim olmadı ve eksik 75 dakika eksik oynadığı maçta Orkan ile bir puanı geri aldı.
 

Yorum Yazın