Sinan Yiğit Samancı
Sinan Yiğit Samancı

İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN!

06 Kasım 2017
3 dk Okuma
4 yıl önce
İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN!

İşini severek yapmanın ve dürüst çalışmanın zorlaştığı bu dönemlerde ticaret yapmak ciddi bir iştir. Herkesin harcı olmayan işleri başarmak, ciddiyet ve emek ister. İşini severek yapacaksın, dürüst olacaksın, işini düzgün yapacaksın, vs…

Yaptığımız iş dolayısıyla birçok insan ile görüşüyoruz. Şunu biliyorum ki, kimsenin kişiliği ve ticareti kimseye benzemiyor. Herkesin kendine özgü bir ticareti ve kişiliği var.

Bir insanın hem kişiliklerini, hem ticaretlerini beğenmek genelde zor olur. Yani kişiliği çok düzgün olan bir insanla ticaret ya da alışveriş yapmak istemeyebilirsiniz. Ya da sürekli ticaret yaptığınız bir insanı sevmeseniz bile sattığı mallar güzel ya da verdiği hizmet güzel diye onu tercih edebilirsiniz. Bu göreceli bir durumdur.

Fakat hem ticaretleri hem kişilikleri sağlam iki büyüğümden bahsetmek istiyorum bugün sizlere.

Ali Türkşar ve Mehmet Türkşar…

Şaroğlu Baharatları’nın sahipleri ve yöneticileridir kendileri. Abi-Kardeş çalışmanın verdiği güçle güçlenen kardeşler, sektörlerinde hem kişilikleriyle hem ticaretleriyle tanınıyorlar.  Konya’da Aktar denildiği zaman ilk akla gelen kişilerdir desek yeridir…

Hazırladıkları baharat ürünleriyle birçok alışveriş merkezindeki mağazalara ürün temini yapıyorlar. Ayrıca Konya’da Eski İstanbul Caddesi’ndeki ve Ahmet Özcan Caddesi üzerindeki perakende satış mağazalarında da müşterilerine hizmet veriyorlar. Özellikle markaları olan Florest ürünlerini neredeyse Türkiye genelindeki birçok alışveriş merkezinde görebilirsiniz.

Yine Florest markasıyla bir kış çayı hazırlamışlar. Özel kilitli paketiyle satışa sunulan bu çay, hastalıklara karşı direncinizi arttıracak birçok bitkiyi barındırıyor. Herkesin evinde mutlaka bulunması gereken özel bir çay. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Saygı ve sevgilerimle. Kalın sağlıcakla…

Yorum Yazın