Ahmet ÖZER
Ahmet ÖZER

İP’in Milletin değerleri ile derdi ne?

13 Haziran 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
İP’in Milletin değerleri ile derdi ne?

İP Genel Başkanı Meral Akşener’in siyasi hayatı sürekli parti değiştirme ile geçmiş bir siyasetçi.

İlk siyasi hayatına DYP ile başlayan Akşener AK Parti’nin kuruluşunda görev alsa da AK Parti macerası uzun sürmedi ve ardında MHP’de siyasete devam etti. 

Meral Akşener liderliğinde kurulan İP, MHP’den ayrılırken milliyetçi çizgide siyaset yapacağı vaadi ile kurulmuştu. Ancak gelinen noktada İP, CHP’den daha fazla dinle mücadele eder bir parti haline dönüştü.

İP kurulduğu zaman Akşener, Anıtkabir’e gitti ve çıkışta ‘îman tazeleye geldik’ diyerek zaten o zaman yapacağı siyaset tarzını göstermişti.

İP Genel Başkanı Akşener, İP Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın youtube kanalında Kemal Kılıçdaroğlu’nun mezhebinden dolayı sarf ettiği sözlerinden dolayı hem Kılıçdaroğlu’ndan hem de Alevilerden özür diledi ve İbrahim Halil Oral’ı kesin ihraç istemi ile parti disiplin kuruluna sevk etti.

Oysa aynı Akşener İP’in Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ı kendisini eleştiren bir şehit yakınının bacısına küfrederek yaptığı bu terbiyesizlik sebebi ile sadece Grup Başkan vekillinden aldı ve disipline de sevk etmedi.

Akşener’in Alevilerden özür dilemesi çok doğru bir karar peki aynı hassasiyeti o şehit yakınından ve tüm şehit yakınlarından neden dilemedi?

Peki, neden? Akşener’in şehidlerle ne derdi var?

 Yoksa şuur altında bilmediğimiz bir şey saklı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhafazakâr seçmenle helalleşmekten bahsetmişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu söylemine başta CHP yönetimi ve seçmeni inanmamakta çünkü geçmiş tarihinde sürekli bu yollara tevessül eden CHP’nin bunu da seçimde muhafazakâr seçmenden oy almak için söylediği bir gerçektir.

Zira küpün içinde ne varsa dışına onu sızdırır.

CHP’nin tarihi ve kuruluş ilkeleri İslam’la ve Müslümanlarla mücadele ile geçmiştir ve öylede devam etmektedir.

Değişmesi ise eşyanın tabiatına aykırıdır.

Akşener’in grup toplantısında iktidar oldukları takdirde ilkokuldan itibaren zorunlu ders olacak diye bahsettiği kitabın içeriği İslam’a ve Müslümanlara hakaretle dolu.

İşte Meral Akşener'in ders olarak okutulması istediği kitaptan bir kısım;

"Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi.

Bilâkis Türk Milleti’nin millî rabıtalarını gevşetti, millî hislerini, millî heyecanını uyuşturdu.

Bu pek tabii idi. Çünkü Muhammedin kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde (üzerinde) ... Bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu (Arap milliyeti siyaseti ile sonuçlanıyordu.

"Muhammed'in dinin kabul edenler, kendilerini unutmaya mecburdurlar"

Muhammed'in dinini kabul edenler kendilerini unutmaya, hayatlarını Allah kelimesinin her yerde yükseltilmesine hasretmeye mecburdular. Bununla beraber Allah’a kendi lisanında değil, Allah’ın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı (yakaracaktı). Arapça öğrenmedikçe Allah’a ne dediğini bilmeyecekti.

"Kur'an-ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler."

Bu vaziyet karşısında Türk Milleti birçok asırlar ne yaptığını ne yapacağını bilmeksizin âdeta bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur’an-ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler...”

İçeriğinde bu ifadelerin yer aldığı kitabı bizim çocuklarımıza zorla okutmaktan bahseden bir kişinin iktidar olduğunu düşünmek bile insanı ürpertiyor.

Biliyoruz ki Allah bunlara bu fırsatı vermez.

Yorum Yazın